Ocena kierowcy - Ford Taunus II Sedan

Michal "Mis", 21 lat temu
Rok produkcji 1979
Ford Taunus II Sedan 1.3 55KM 40kW 1976-1979 - Oceń swoje auto
Mialem do wyboru Taunusika albo cos w stylu AX, P106. Nie zaluje na pewno. Auto jest cudowne i kochane. Ma swoj klimat i dusze.
Hm, jak na 23 letnie 1.3 to powiedzialbym rewelacja. Jednak dosc glosny a na pewno nie elestyczny i nie dynamiczny. Kazdy wie, ze ten silnik w Taunusie to pomylka.
OK, precyzyjna. Zadnych problemow, fantastyczny uklad biegow "H"
Prowadzi sie bardzo fajnie, jedyny mankament (ale tez dla milosnika, np. mnie, plus) to charakterystyczne bujanie. No i nie lubia kolein
Wszystko OK, szyby duze, widac wszedzie, slupki nie zaslaniaja niczego. Dlaczego nie ma 5? Bo nie widac wystajacego bagaznika.
Mi wszystko odpowiada. Trzeba sie przyzwyczaic do klaksonu w kierunkowskazach i np. do tego, ze wycieraczki/swiatla wlacza sie przesuwajac "kijek" w gore. Poza tym - boczne nadmuchy sa najlepszymi jakie kiedykolwiek widzialem - po prostu genialne!!
Nie wiem jak wentylacja, bo jest zablokowane ogrzewanie. Nie wiem jak ogrzewanie, bo w zimie nie jezdzilem.
Z przodu - baaardzo dobrze. Z tyly - mniej niz by sie moglo wydawac, ale nie narzekaja ;)
Akurat w moim troche glosno, ale w innych cichutko.
No wiadomo, mogloby byc lepiej. Paliwa troche zlopie, szczegolnie 1.3 - jest za slaby (11,5/7,5), ceny czesci niskie.
Mozna kupic dosc tanio w dosc dobrym stanie. Albo zupelnie tanio w zupelnie zlym stanie.
Wszystko dziala.
Zwiazane z wiekiem pojazdu, teraz czeka mnie: zawieszenie przod/tyl, podloga + podluznice
Ford Taunus II Sedan