Ocena kierowcy - Ford Taurus II Sedan

e.radziejewski@pata.pl, 21 lat temu
Silnik 3.2 i V6 24V 223KM 164kW
Rok produkcji 1993
Ford Taurus II Sedan 3.2 i V6 24V 223KM 164kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
samochód jest bardzo wygodny, typowo rodzinny, fakt eksploatacja jest kosztowna ale przy tych możliwościach jakie posiada to cena która trzeba zapłacić, rujnująca sprawą są naprawy a zwłaszcza koszt sprowadzanych części jesli maja być nowe, ja staram się używać tylko takich i chyba sie to opłaca, jeśli miałbym zmieniać na inny to chyba tylko na nowszy i młodszy model taurusa.
przy spokojnej jeździe w granicach 60-70 km bardziej słychać szum opon i powetrza niż silnik, czasami się zastanawiam czy on tam jest,
po remoncie skrzyni jest doskonale,
bez uwag przy tej masie samochodu, b.dobrze wchodzi w zakręty i równie dobrze z nich wychodzi, wszystko zależy od prękości i umuejętności,
wszystko jest przemyślane
bez uwag,
przy tej mocy silnika to normalne, że musi palić, w trasie spalam 50 litrów a w miescie 75-80 litrów gdybym chciał przejechać tyle samo km,
w momencie kiedy go kupiłem to cena do kosztów jakie musiałem ponieść w niedługim czasie była zbyt przesadzona, teraz po tym co juz zrobiłem to napewno za tą samą cenę go nie sprzedam, jesli go sprzedam to za cenę wyższą, jest tego wart.
jak na samochód 10 letni to niektóre elementy maja prawo sie zurzyć lub poo prostu popsuć,
usterki wynikają z jakości naszych dróg co odbija sie na układzie kierowniczym i zawieszeniu, z powaznych usterek jakie miałem to wymiana paska serpentynowego, koła pasowe walu korbowodowego, naprawa skrzyni biegów - rozkleiło się sprzęgło,
Ford Taurus II Sedan