Lista ocen Ford Tourneo Courier (18) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~Adam
Mikrovan 1.5 TDCi 75KM 55kW
jestem zadowolony, moje obserwacje : 3 bieg 50 km/h (na liczniku) ok. 2,5-3,0 L/100 ; 5 bieg 115 km/h ok. 4,5 L/100 ; 125 km/h ok. 5,5 L/100 ; 135 km/h ok. 6,5 L/100 ; 145 km/h ok. 7,5 L/100. Często robię całodniowe trasy po 700-900 km, w tym przy jeździe autostradą ze 70% drogi (120-130 km/h) często średnia wychodzi mi ok. 5,5 L/h. przy jeździe drogami krajowymi i lokalnymi (90-100 km/h) średnia wychodzi często ok. 4,5 L/h
~Jacek
Mikrovan 1.5 TDCi 95KM 70kW
Konieczność wymiany oleju znacznie częściej, niż wynika to z zaleceń producenta niekorzystnie wpływa na koszty eksploatacji. Praktycznie tylko raz udało się dociągnąć do 15 tys. kilometrów zalecanych przez Forda.
~luque1
Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Powinien palić mniej, szczególnie w (sporym) mieście ( lato ok 8.4). Trasa to nawet do 5.5. (sam bez pasażerów i bagażu). Powinien palic troche mniej przy takim silniku. Co do reszty to zobaczymy. Czas pokaże.
~Czyzyk_nt
Mikrovan Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Przeglądy benzyny są tańsze od diesla. Na minus: - bardzo szybko opróżniający się zbiorniczek spryskiwacza (4l) chyba ta pompka na raz za dużo pompuje - zwłaszcza na tył
~Bogdan
Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Biorąc pod uwagę, że to 100 konna benzyna, to bardzo ekonomiczny, oczywiście jak się jeździ zgodnie z przepisami, przy piłowaniu spali raczej więcej niż wolno-ssak o podobnej mocy.
~Vitalis
Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Silnik jest naprawde oszczedny. W miescie jakies 7-8 l. na trasie przy spokojnej jezdzie uda sie zejsc ponizej 6 litrow.( do 120 km/h).
~Karol Kirjaka
Mikrovan Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Ceny materiałów eksploatacyjnych w normie. Wiele podzespołów podobnych jak w innych modelach Forda, np w Fieście.
~Damian
Mikrovan 1.5 TDCi 95KM 70kW
Jak na razie tylko wymiana olej filtry i hamulce czy standard. Ceny części bardzo przyjemne .
~Kowalski
Mikrovan 1.5 TDCi 95KM 70kW
Bardzo duże spalanie i wysoki koszt wymiany oleju w serwisie przy tego typu klasy auta
~Wojciech- Wrocław
Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Pierwszy serwis był gratis, a poza paliwem i ubezpieczeniami innych wydatków nie miałem.
Ford Tourneo Courier