Ocena kierowcy - Ford Transit Custom

enwar, 7 lat temu
Silnik 2.2 TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2014
Ford Transit Custom 2.2 TDCi 125KM 92kW od 2014 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód ładnie się prezentuje i jest ładny w środku , siedzi się bardzie jak w osobówce . Mam długą wersję i samochód jest użytkowo fajny .Do firmy i dla rodziny . Ale jakość i serwis to koszmar .
Układ elektryczny : komputer pokładowy
Silnik : niesprawny termostat
Układ elektryczny : niesprawna nagrzewnica kabiny
Auto fajnie wygląda nic poza tym . Niedopracowane , usterkowe . Kiepskie materiały . Producent na czym mógł to oszczędzał . Parametry spalania nie zgodne z rzeczywistym spaleniem , zaniżone ok 20%. Mój egzemplarz w okresie gwarancji , był 6 razy odholowany na lawecie do serwisu , gdzie przestał 40 dni . Serwis to nie serwis tylko tumaneria , która nie potrafi nic , a wszystko to firmuje FORD POLSKA i uważa ze to klient jest głupi i wredny .
Dużo pali , mało dynamiczny . Sprawdziłem go na hamowni . Producent zawyża parametry , podobnie jak ze spalaniem . Moc rzeczywista to 120,5 KM , moment 318,3 Nm . Pprzy temp -12 stopni termostat zamarza . Po przejechaniu ok 20 km silnik się gotuje , a system odcina zapłon . SUPER !
Bez zastrzeżeń .
Resory na tylnej osi to nie porozumienie . Autem buja , ładunek podskakuje . Na zakrętach trzeba uważac bo "wynosi " .
Dobra , bez zastrzeżeń
Dobra , bez zastrzeżeń
W zimie koszmar . Przy temeraturze -12 stopni nagrzewnica zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem po ok godzinie pracy silnika . Serwis twierdzi że to nie usterka . GRATLACJE ! Szyby są często zaparowane , praktycznie bez nawiewu na szybę nie można jechać . A konfiguracja pracy klimy zupełnie bez sensu . Jak sie nie pilnuje ustawienia pokręteł ,to klima cały czas jest aktywna
Dla kierowcy jest ok . Dal pasażerów na przedniej kanapie ciasnota . Dlaczego uparli sie na 3 miejsca z przodu . Ja wolałbym dwa i trochę więcej przestrzeni
Bardzo ubogo i oszczędnie . Dlaczego ten samochód nie ma nadkoli i osłony silnika . Nie mogłam patrzeć jak woda i błoto zalewa przewody , złączki elektryczne i inne rzeczy . Po zamontowaniu nadkoli , czysto i dużo ciszej .
Płacę netto 1650 zł raty leasingowej . Samochód pali więcej niż podaje producent ,czyli wtopa . Samochód usterkowy a serwis do niczego . Auto stało 40 dni w naprawach,przez 12 miesięcy ,a ja dostałem auto zastępcze na 10 dni - wtopa Przez ciągłe usterki nie mogłem normalnie pracować - wtopa
Samochód usterkowy. Poziom wykonania i użytych materiałów bardzo niski - chińszczyzna . Zapłaciłem za system AUTO START-STOP - auto otrzymałem bez systemu . Żeby jakoś dało się tym jeździć trzeba było "walczyć " z nieudolnym serwisem i Ford Polska ,w celu doprowadzenia auta do stanu używalności . Słabe uszczelki , słaba tapicerka , pękające plastiki , opadające drzwi pasażera , chlapacze odpadły po pół roku !
- pęknięte fabrycznie gniazdo zamka drzwi bocznych -od ON spuchła uszzelka drzwi , która jest poniżej , - po 6 miesiącach przestał działać zamek pokrywy silnika - po 6 miesiącach odpadły przednie hlapacze -Plastiki sie połamały - po roku rozpadła sie plastikowa obudowa zamka pasów bezpieczeństwa - po 2 latach - zaczęła się "sypać" tapicerka fotela kierowcy ( 50 tyś km ) - kupiłem pokrowce
- wadliwy komputer pokładowy - usterka z którą kilka serwisów "walczyło " 20 miesięcy . KOSZMAR ! - wadliwe łożysko lewej półosi , serwis twierdził że to opony szumią i jest ok , ale jak już auto padło to wymienili (40 tyś km ) - wymiana kolumny kierownicy - auta nie da się użytkować poniżej -12 stopni ponieważ nadmuch nie grzeje i zamarza termostat . Serwis 2 razy sprawdzał i twierdzi że tak ma być . -

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDCi 125KM 92kW [l/100km]

8,3