Ocena kierowcy - Ford Transit Custom

Rok produkcji 2016
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Transit Custom 2.2 TDCi 125KM 92kW od 2014 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort i widoczność
Układ hamulcowy : Częste problemy z czujnikami zużycia klocków
Witam wszystkich! Ford Transit Custom 2016 2.2. TDCI Puma. Auto zakupione w salonie we Wrocławiu, zrobiłem sam tym samochodem około 250kkm. Pozytywne zaskoczenie - tak mogę opisać swoje odczucia. Auto jeździło w bardzo częste trasy po autostradach (1600km tyg) ze stałą prędkością 120-140km/h - spalanie nie więcej niż 11-12/100 przy pełnym obciążeniu (firma budowlana). Usterki które wystąpiły: Uszkodzenie sprężarki klimatyzacji, częste usterki przegubów, wymiana poduszek silnika i skrzyni biegów rozerwanie chłodnicy intercoolera, przerdzewiała miska olejowa oprócz tego same części eksploatacyjne - hamulce co ok. 30-40kkm, olej, filtry - co 15kkm. Najbardziej uciążliwa usterka - uszkodzenia czujnika zużycia klocków hamulcowych - po wymianie wciąż wyświetlało się że klocki są zużyte choć były nowe. Wymiany czujników nic nie pomogły, najprawdopodobniej problem na instalacji elektrycznej. Samochód nigdy mnie nie zawiódł na trasie, części w normalnych cenach, mogę polecić ten model. Silnik elastyczny choć czasem brakuje mu mocy.
Elastyczny, oszczędny
Delikatnie wchodzą biegi, bez szarpania, bez obsugowa.
Przerdzewiałą miska olejowa, wykwity rdzy na łączeniach paneli karoserii - na dachu.
Przyjemny w obyciu, wygodne fotele.
Zawsze mogłoby być lepiej
Czujniki zużycia klocków hamulcowych - częste błędy nawet po wymianie wszystkich czujników.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDCi 125KM 92kW [l/100km]

11,5