Ocena kierowcy - Ford Transit IV

Silnik 2.5 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Transit IV 2.5 TD 100KM 74kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.5D - Typ nie do zdarcia 2.5 TD - Ryzyko zakupowe PS: Raz silnikiem 2.5D rozpędziłem się do 185 km/h.
Inne : Skrzynia wytrzymała bez ani jednej wymiany, to była fabryczna skrzynia biegów.
Karoseria : Musiałem prawie całość konserwować 3 lata po zakupie Transita.
Układ hamulcowy : Bardzo dobrze hamował na suchej i śliskiej nawierzchni pomimo napędu na tył.
Auto kupione w 2012 roku od niemieckiej gospodarki komunalnej z przebiegiem 324 tys. km, rocznik 1994, silnik wcześniej 2.5D o mocy 85 KM, w 2017 roku wymieniony na 2.5 TD o mocy 100 KM z powodu zatarcia się, w 2020 roku zostało zezłomowane z powodu korozji, która zaatakowała ramę i prawie całe podwozie, resztę opiszę w podpunktach.
Silnik 2.5D był nie do zdarcia, ale z powodu jego zatarcia w 2017 roku został wymieniony na 2.5 TD, z nim to były liczne awarie, a to wtryski, a to głowica pękła rok po zakupie, ponownie chciałbym Transita, ale z silnikiem 2.5D.
Skrzynia biegów to niebo a ziemia, pracowała bez problemu nawet po zmianie silnika aż do zezłomowania Transita w 2020 roku.
Jedynie wspomaganie kierownicy z racji wieku auta dawał się we znaki.
Najgorzej było z blachą, 3 lata po zakupie w 2015 roku musiałem prawie wszystkie elementy zakonserwować, bo rdza uniemożliwiłaby przejście przeglądu, dlatego są 3 gwiazdki a nie 5.
Widoczność była najlepsza w tym samochodzie, tylko słupki przy drzwiach przeszkadzały w niektórych momentach.
Pozycję za kierownicą oceniam na pięć gwiazdek, natomiast pozycję dla pasażerów (zwłaszcza koło kierowcy) oceniam na cztery gwiazdki ze względu na przeszkadzającą gałkę zmiany biegów.
Wyciszenie było najgorsze, zaraz po zakupie musiałem zrobić nowe, następnie to samo musiałem to zrobić rok przed zezłomowaniem Transita.
Raz tylko padło oświetlenie prędkościomierza.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 100KM 74kW [l/100km]

8,3