Lista ocen Ford Transit VI Van SWB (14) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~johndoe
Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 85KM 63kW
Wieczne problemy z silnikiem. Od samego zakupu. Na początku był błąd silnika, serwis stwierdził wodę w paliwie (auto było świeżo po zakupie od Forda, więc to Ford go tankował!). Po 130 tys problem z którym nawet serwis Forda nie potrafi sobie poradzić. Silnik tracił moc, szarpał przy zmianie biegów, gasł podczas jazdy. Komputer pokazał EGR. Wymiana nic nie dała. Serwis obecnie rozkłada ręce. Po podłączeniu do komputera (od tego w serwisie...
~Serwisant
Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 85KM 63kW
Silnik pracuje nierówno, potrafi szarpać, ale jak jedzie to jedzie. Co prawda 85 KM to porażka ale jakoś się toczy. Dość elastyczny więc zarówno po trasie jak i po mieście ok. Strasznie nisko umiejscowione główne podzespoły: filtr oleju, pompa oleju i wspomagania - większy kamień czy krawężnik i dziękuję!
~arcys123@o2.pl
Van SWB 2.2 TDCi 110KM 81kW
Od nowości samochód nie pracował równo (skakał na obrotach). Byłem cztery razy w serwisie i nikt nie potrafił tego zdiagnozowac. zawór odcinający paliwo trzeszczał już po pół roku użytkowania i też nie potrafili tego usunąc ( mówili tylko, że ten typ tak ma).
~Buncol
Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 115KM 85kW
W pierwszych miesiacach eksploatacji trzy razy zgasl przy wyjsciu z ronda. W ramach gwarancji wyczyscili mechanicznie DPF i uaktualnili oprogramowanie. Silnik zyskal troche mocy, przestal klekotac i zmniejszylo sie spalanie.
~lobooz
Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Rewelacja! Elastyczność, moc... wiele osobówek wymięka! Świetne przyspieszenie! Fakt, że to najmniejsza wersja nadwoziowa i że wożone były tylko lekkie spożywki. Ogólnie rakieta!
~BEN
Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 85KM 63kW
silnik buja do przodu z reszta JAK SIĘ DBA TAK SIĘ MA I DO PRZODU TYLKO PILNOWAĆ POLECAM !!!!!!!!!!!! SAM POKONUJE TRASY I BEZ PROBLEMU
~cubici
Van SWB 2.2 TDCi 110KM 81kW
silnik dynamiczny a zarazem oszczędny. kultura pracy przeciętna dla tej klasy. mam porównanie z innymi busami i wiem co piszę.
~zajc3w
Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 85KM 63kW
ciągnie jako jako tako w wąskim okienku obrotów, od ~1600 do 2000 przy 5 biegowej skrzyni to \"trochę\" za mało
~bart
Van SWB 2.2 TDCi 110KM 81kW
Ale to bardzo przeciętnie. Silnik faluje na wolnych obrotach (podobno to typowe). Jednak bardzo żwawy i dynamiczny.

Usterki Ford Transit VI

Ford Transit VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Andrzej W. Jabłoński
Van SWB 2.2 TDCi 110KM 81kW
super jednostka, wszystko chodzi jak należy, nie chcę innego
Ford Transit VI Van SWB