Ocena kierowcy - FSO 1500 Sedan

biały skorodowany rzęch :), 20 lat temu
Rok produkcji 1989
FSO 1500 Sedan 1.5 75KM 55kW 1983-1991 - Oceń swoje auto
ogolnie lubie nim jeździć - mam sentyment, w koncu to moje pierwsze autko. Mialem raz bliskie spotkanie z pewnym maluchem ktory jechal bez swiatel i wpakowal mi sie na maske - maluch do kasacji, a moj czołg po odgięciu blachy nogą był gotowy do drogi hehe to napewno jego głowna zaleta.
wyje, huczy ,stuka ,puka, ale nie psuje sie, nie bierze oleju, wszystko działa
biegi ciężko wchodzą, czasem wypadają. 1-20km/h, 2-45 km/h, 3-60km/h, 4-85 km/h, 5-max 120km/h z górki :)
w mieście katorga, kierownica chodzi ciężko, najgorzej przy parkowaniu - wtedy gdy skręcam koła prawie w miejscu, najlepiej ok 60 km/h wtedy spoko ;), powyzej 100 km/h jedzie gdzie chce (luzy w układzie kierowniczym) ale działa i sie niepsuje :) na zawieszenie nie moge narzekać - na 15 letnie auto jest całkiem dobre, auto trzyma się drogi ale przy ostrych zakrętach i astronomicznych predkościach powyżej 80 km/h buja na boki i jest niestabilne
nie mam zastrzeżeń widać wszystko SUPER, tylko lusterka mogły by być większe
ehm konstruktorzy chyba o tym niepomyśleli ;) na desce rozdzielczej brak wiekszości swiatełek, wajcha od migaczy to porażka- jest przy samej kierownicy, często włączając migacze dodatkowo wrzucam długie, spryskiwacz, wycieraczki i cholera wie co jeszcze....
co roku robiona i co roku sie psuje, czasem właczam ogrzewanie nawet w lecie - najlepszy sposob na ochłodzenie silnika ;)
wbrew panującym opiniom wcale nie ma dużo miejsca, ani dla pasazerow ani na bagaż (LPG) jednak ogolnie 5 osob moze jakos sie zmieścić
nie no tego to w moim aucie nie ma! :) powyżej 80 jest taki huk ze radia ustawionego na maxa nie słychac wcale :)
przeglady przechodzi bez problemow, miasto ok 11-14 litrow gazu, trasa 9-10litrow, na benzynie dawno nie jezdziłem i nie wiem, naprawy są groszowe mozna szukać częsci po szrotach
Uważam ze to jedno z lepszych aut dla młodych kierowców - częsci tansze niz np w golfie 1, napewno o wiele wytrzymalszy, dobry dla osoby dla ktorej predkosc nie jest najważniejsza. Cena-atrakcyjna fajnego poldka mozna kupic juz za 1200 zł. Jakość?? nie ten adres ....
urwana klamka, zablokowana szyba, zacięte drzwi, przy trzaśnieciu drzwiami odpadają kawałki rdzy, w sumie cały czas coś ale poważnych usterek mało ale o tym zaraz :)
najlepsza akcja była jak mi się zapalił na parkingu hehe, jak długo nie jezdzi sie na benzynie to gumowe przewody parcieją i pojawiają sie wycieki paliwa - mnie własnie to spotkało zjarały sie jakies przewody pod maską, filtr powietrza, pare innych pierdół - hehh naprawa wyniosła mnie jakies 70 zł :D pozatym to nic powaznego sie przez 3 lata nie stało... odpukać!!
FSO 1500 Sedan