Ocena kierowcy - FSO 1500 Sedan

TomKS@interia.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1990
FSO 1500 Sedan 1.5 75KM 55kW 1983-1991 - Oceń swoje auto
Duży, wygodny, poważny bagażnik. Niestety jakość poszczególnych egzemplarzy jest bardzo nierówna. Trzeba o niego dbać, zwłaszcza z rdzą są duże problemy. Bardzo tani, części też, łatwy do naprawy. Jeździ się dobrze, potrafię wyprzedzać teoretycznie dużo szybsze auta. Tylko pali jak smok. Gdyby je teraz produkowali to pewnie bym kupił. Ma swoje wady, ale w końcu to konstrukcja z lat 60-tych, a mechanika jeszcze starsza.
w porządku, choć mój okresami się krztusi i nikt nie wiem dlaczego
biegi wchodzą gładko, zestopniowanie niezłe
o wygodzie nie ma co marzyć, trzymanie... może przy świerzych amortyzatorach
jest po prostu przezroczysty, widać tyko narożniki i można bardzo precyzyjnie parkować. Reflektory marzenie - na długich w nocy można jechać spokojnie 120, mijania słabe
rewelacyjnie wygodna kierownica i dźwignia biegów, do przełączników trzeba się schylać, kontrolki wszystkie w jednym miejscu - rzut oka i od razu wiesz co i jak (deska z okrągłymi zegarami)
wentylacja nawet przy zamkniętych oknach, ogrzewanie dobrze daje tylko jeśli silnik jest mocno ciepły
absolutnie wystarczająca, tylko schowek malutki, fajna jest półeczka po lewej stronie pod kierownicą
po prostu projekt z lat 60-tych
ja mam ciężką nogę więc w mieście potrafi spalić do 12, zimą jeszcze więcej, trasa 8-9, ceny napraw po prostu śmieszne - ostatnio za reflektor zapłaciłem 10 (dziesięć!) zł, inne rzeczy też tanie
jakość taka sobie, dużo zależy od egzemplarza, ale w tej cenie...
rzadko coś się psuje, a jak już to łatwo samemu naprawić. Gorzej, jeśli część jest skorodowa - niejedną godzinę spędziłem przeklinając śrubki których nie da się odkręcić i inne takie historie
Oprócz wycieków zewsząd, ale niezyt intensywnych przez ostatnie 3 lata ukrychnięty przewód wysokiego napięcia, stacyjka i włącznik elekromagnetyczny rozrusznika. Teraz już trzeba by powymieniać części zawieszenia, łożysko skrzyni biegów i coś tam w tylnym moście, ale na razie jeździ i nie marudzi. Fatalna korozja
FSO 1500 Sedan