Ocena kierowcy - FSO 1500 Sedan

Wiesiu, 16 lat temu
Rok produkcji 1983
FSO 1500 Sedan 1.5 75KM 55kW 1983-1991 - Oceń swoje auto
Inne : Cena :).Tutaj widnieje pytanie : Czy kupiłbym ten model jeszcze raz...Tak,ale za taką samą cenę jak ten ;).
Ogółem...no cóż stary,przestarzały i paliwożerny samochód.Ale mimo wszystko nie jest aż taki zły.
przebieg robi swoje,ten silnik pali chyba tyle samo oleju co benzyny ;),dynamiki zero ale to chyba za sprawą nadmiernego zużycia oleju (dymi już przy 50 km/godz na 3 biegu).Przyspieszenia 0-100 nie mierzyłem bo on chyba takiej prędkości nie osiągnie.Ogółem mimo tego że pali olej,nie psuje się (jak narazie).Jechać się da.
Standardowo 4 biegowa,synchronizatory się sypią,jedynka,wsteczny i czwórka czasami wyskoczą.
Luzy na pół obrotu :),hamulce nie hamują a spowalniają i to w bardzo wolnym tempie,kapcie do wymiany :/.
Bardzo dobrze :).
Ma nawet tempomat,który o dziwo DZIAŁA ! W przeciwieństwie do wskaźnika paliwa,ssania i paru kontrolek.Ogółem nie jest źle,wszystko jest pod ręką,czasami przy wrzucaniu kierunkowskazu włączam długie,ale to kwestia przyzwyczajenia.
Jest lato,tak więc nie miałem okazji sprawdzić ogrzewania,ale natomiast wiem że nie ma wentylacji,nie licząc okienek.
Miejsca sporo,nawet dość wygodnie co mnie pozytywnie zaskoczyło.
To żart,twórców serwisu?Troszkę nie udany...Przy 70 km/godz na 3 biegu odgłos jak z helikoptera,ale muszę zaznaczyć że tym samochodem więcej jak 80-90 za bardzo nie da się jechać,pomijając stan techniczny..kierowcą panuje STRACH :).
Nie wiem ile pali,boję się policzyć.Wiem tylko że na pełnym baku zrobiłem bodajże 350 km..W TRASIE,do miasta się nie pcham,bo nawet rower będzie mniejszym utrudnieniem w ruchu dla innych.Ceny przeglądów mnie nie dotyczą,ostatni przegląd ważny do 8.3.2006,a ja mam go dopiero 2 tygodnie.Naprawiać się go nie opłaca...
Nie ma czego wymagać od samochodu,który kupiło się za 0,5l Bolsa ;).
Tu nie ma drobiazgów :).
Niech się coś zepsuje to idzie na żyletki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 75KM 55kW [l/100km]

2,2