Oceny FSO Polonez Caro 1.5 GLI 82KM 60kW 1993-1997

Pozytywne zaskoczenie

Najnowsze oceny FSO Polonez Caro 1.5 GLI 82KM 60kW 1993-1997

~Achim
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Pierwsza wtopa - pierwsza rejestracja mojego POOLDKA TO 12.1992 rok !!!Odziedziczyłem 21 letnie \"dziecko\". Więcej stał pod \"chmurką\" niż jeździł. Ma 58 tys. Wymieniłem rozrząd, regulacja gaźnika, regeneracja rozrusznika... musze rozebrać mechanizm wycieraczek bo wolno pracują / smar ma 22 lata :) / Całość napraw - 16 godzin pracy, koszty - mechaniczne 350 zł, kpl opon - 230 zł, 7 piw + 1 flaszka na szrocie :) Nie boję się nim pojechać...
4,1
~therunner
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Auto kupiłem za grosze. Od razu spawałem nadkola. Jakoś udało mi się powstrzymać ta korozję. Zrobiły się luzy w przekładni kierowniczej to od razu jak robiłem nową to wstawiłem wspomaganie. Jazda od razu o niebo lepsza. Silnik chodził głośno szczególnie w trasie, wył jak zażynana klacz. Zawieszenie bardzo miękkie, człowiek latał w tym samochodzie. Miejsca bardzo dużo, nawet w 5 osób w trasie. Spore spalanie i mała dynamika maszyny utrudniały...
~marcin.bilkiewicz@wp.pl
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
mój polonez była to wersja eksportowa wytrzymał 300tys.km gdyby były sprzedawane polonezy takiej jakości w polsce to może zachodnie zamochody by ich nie wyeliminowały tak łatwo mój polonez był używany na codzień i silnik był nie do zajechania był przekładany do dwóch polonezów pod koniec zaczoł mocno brac olej i pojechał na złom niebył zbyt oszczędzany.
3,7
~grześ
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Od początku "na gazie" :-) i Mobilu1 5/50 ,zero zużycia klawitury(to przez ten olej), kompresja równa na wszystkich garach 12.5 at,wszystkie części oryginalne! Tylko tankuję i jeżdżę. Trochę kłopotów sprawia blacha , ale po 6 latach rdza do rdzy mówi że "poloneza czas zacząć". Podwozie bez korozcji - fabryczna powłoka konserwująca. Do pełni szczęścia brak silnika o poj. 1800-2000cm3. chyba trafił mi się wyjątkowy egzemplarz.
2,8
~goralzb@wp.pl
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Dobry samochod jeśli chodzi o wnętrze - wygodnie może jechać czteroosobowa rodzina , za mały jest tylko bagażnik -szczególnie z dużym zbiornikiem na gaz. Gabaryty samochodu pozwalają czuć się bezpiecznym podczas jazdy. Mało elastyczny silnik , ciężko jest wyprzedzac.Ceny napraw ze względu na niskie ceny części zamiennych są do strawienia.
~baban@op.pl
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Gdyby samochód miał ocynkowane blachy to na polskie drogi jest najlepszym i najtańszym w eksplatacji samochodem.Trochę jest słaby na wysokich górach( nie sprawdzalem jak idzie na paliwie -trasę w Tatry wysokie na słowacji przejechalem na gazie-spalił około 10litow).Jest to moj szósty samochód i jestem z niego zadowolony.Przewoziłem nim już duze ciezary (nawet do 300 kilo.)i pod obciązeniem sprawuje się świetnie.

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomasz L. (lissio@poczta.onet.pl)
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Polonez jest dobrym autem, które wyrobiło sobie taką a nie inną opinię wśród nas Polaków, może dlatego że to służbowy pojazd panów z drogówki. Złe skojarzenia, czy może po prostu niewiedza odstraszają od Poloneza ? Jesli nie chcesz szpanować pod blokiem i nie widzisz sensu w pozbywaniu się bierznika na każdych światłach - możesz śmiało wybrać Poloneza.
3,7
~eM
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Całkiem wygodne i duże auto. Trochę lepsze wykonanie i zabezpieczenie antykorozyjne na poziomie FSO made in Korea i nie chcę niczego innego.
3,6
~arturu
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Nie polecam tego samochodu. Samochód niepewny i mało przewidywalny. Radze dołożyć troszke pieniążków i kupić sobie nowszy model Poldka lub zupełnie z innej stajni samochód.
1,9
~przemek