Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

zielak70, 14 lat temu
Rok produkcji 1995
FSO Polonez Caro 1.6  87KM 64kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : szkoła przetrwania
Układ hamulcowy : co pół roku blokowanie hamulców
Układ elektryczny : bendiks, szczotki w alternatorze, czy ktoś słyszał żeby w normalnym samochodzie coś takiego się zepsuło?
Karoseria : rdzewiał jak najęty
Mój pierwszy samochód, przypuszcalny przebieg 270 000km (pole numerowe 5 cyfrowe) na moje szczęście w nieszczęściu, psuł mi się regularnie, prawie co miesiąc. Kochałem go nieodwzajemnioną miłością i dlatego skończył na szrocie po przejechaniu 40 000km. Już nikt więcej się z nim nie będzie musiał użerać. Oprócz skrzyni biegów, sprzęgła i zawieszenia zepsuło się wszystko, łącznie z urwanymi zawiasami tylnej klapy bagażnika. Dbałem o niego, jak umiałem, dlatego nigdy nie stanął w trasie. Nawet zalany Motor Lifem, kumple się ze mnie śmiali.
bez rewelacji, na taką pojemność silnika to słaby i mało elastyczny, po prostu przestarzały.
Jedyny element tego samochodu który działał bezawaryjnie, ale bez fajerwerków.
przy silnym wietrze nosi go, po drodze, trzeba być czujnym, poza tym zero przyjemności z jazdy.
widoczność dobra
można się przyzwyczaić, poza światłami nie było czym sterować
starożytne przełączniki nadmuchu, dmuchawa i tak słabo działała mimo naprawy zaworu regulującego, tragedia.
przestrzeni dość zarówno dla kierowcy, pasażerów z przodu jak i z tyłu.
głośny, po osiagnieciu 100 km/h porozumiewanie poprzez wrzaski.
ja miałem w gazie zawsze 13 l, czy to na trasie czy w mieście, słyszałem od znajomych, że można było osiągnąć nawet 8 l w gazie ale wtedy nieprawdopodobny muł.
Niby cena niewielka z tym, że za rocznik 1995 w 2004 tuż przed wejściem Polski do UE dałem 7 000zł, po czym nastąpił ciąg awrii który, spowodowł podwojenie kosztów.
chłodnica, dach zaczął rdzewieć, przy przedniej szybie, urwane zawisy tylnej klapy, co pół roku blokowanie się hamulców, rozgrzane felgi, przez co zgubiłem jeden kołpak.
Moduł zaplonowy, tylni most, generalny remont silnika ( po nim bezawaryjnie), pompa paliwa, sonda lambda, silniczek krokowy, szczotki alternatora, bendiks, stacyjka.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 87KM 64kW [l/100km]

12,6