Lista ocen FSO Polonez Kombi (25) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Staszek
Kombi 1.6 84KM 62kW
Twardo... nawet bardzo, ale za to możemy bez problemu wpakować 530 kg i samochód nie zamiata ulicy zderzakiem. Samochodem manewruje się bardzo łatwo (dobre wspomaganie, zadziwiająca zwrotność (mam porównanie do Fiata Punto)). Do prowadzenia Poloneza trzeba się przyzwyczaić. Latem nie powinno być problemów, ale w zimę (szczególnie bez ładunku) trzeba uważać na zakrętach (tendencja do jazdy bokiem). Zawieszenie w Polonezie jest dość toporne,...
~Aliszer
Kombi 1.6 84KM 62kW
Archaiczny podobnie jak całe auto. Dodanie drążka stabilizatora z tyłu wyraźnie polepszyło jazdę w zakrętach. Szkoda tylko że konstrukcja łączników stabilizatora woła o pomstę do nieba. Przy jeździe "na pusto" bardzo nerwowy z racji sztywnego tyłu. Po załadowaniu na "full" z kolei dziwnie pływający...
~Sobek
Kombi 1.6 84KM 62kW
Polonezy Kombi Van miały montowane z tyłu stabilizator, dzięki któremu auto nie wychyla się na zakrętach tak jak ATU plus i CARO plus. Jestem budowlańcem i chwalę sztywny tylny most i resory piórowe, chociaż to rozwiązanie jest mniej komfortowe niż w nowszych autach ale mogę za to przewozić większe ciężary.
~Bartek
Kombi 1.6 84KM 62kW
Porażka ;)z tyłu piurowe resory, urwal sie kiedys jeden teraz strasznie piszczą, komfort słaby...z przodu za to jeszcze nie wymieniane po ponad 200 tys amory!! Ogólnie trzęsie zero komfortu, za to wspomaganie chodzi b.dobrze.na zakretach rzuca dupą ale to tez wina tylnego napędu.
~KrisPK
Kombi 1.6 84KM 62kW
no i tu jest malutki problem wszystkie gumy sa kiepskiej jakosci i jak nie jedna to druga do wymiany. i ten drozek pod tylnim mostem jej jak nie gumy to tuleje a jak nie tyleje to mocowania i wkolo to samo.
~gra-bud
Kombi 1.6 84KM 62kW
zawieszenie prawie tak samo twarde i sztywne jak w Trucku - jeżeli kltoś lubi takie "sportowe" zawieszenie - polecam
~andre (andre_t@o2.pl)
Kombi 1.6 84KM 62kW
Pierwsza naprawa (przeguby) 146000km - a jeżdzę równiez i po polnych drogach (szybko). Komfort - wystarczający!
~mikestd@op.pl
Kombi 1.6 84KM 62kW
niestety po naszych drogach to co 2 lata trzeba cos wymienić... bardzo dobrze sie trzyma na zakrętach, nie buja jak w starym
~kris
Kombi 1.6 84KM 62kW
na polskie drogi to najlepszy samochód no i oczywiscie troszke opuszczone zeby dobrze wygladalo

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Greg26
Kombi 1.6 84KM 62kW
Dzięki drążkom reakcyjnym tym samochodem można jechać dość szybko z załadunkiem na zakrętach.
FSO Polonez Kombi