Ocena kierowcy - FSO Polonez Truck

udany zakup, 16 lat temu
Rok produkcji 1998
FSO Polonez Truck 1.6 87KM 64kW 1986-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Ogolna niezawodnosc,a w razie czego, w porownaniu do zachodnich aut,znikome koszty.Czlowiek jedzie,nawet jak cos puka (u mnie tylko krzyzak na wale),wlosy deba nie stają,czy kieszen nie za plytka,jedzie do mechanika,robi,a potem zasoczenie!!!!,ze tak malo(w mercedesie 100MB,cos stukalo w zawieszeniu,niby nic a tu 5000zl),tu za tą kwote cale auto mozna odbudowac,od podstaw-zaleta ogromna
Koszty,niezawodnosc,panewki graja,rdzewieją,palą duzo (benzyna),ale mojego zawsze milo wspomne......a i fartowny byl,a w razie koniecznosci i kowal naprawi.
W sumie to mile zaskoczenie,nabylem auto z przebiegiem 70 000tys,przy zapalaniu ,szczegolnie zimnego,panewki graly,myslalem,ze to juz koncowka silnika,ale przy sprzedaży przy 14 000tys,tez panewki bylo slychac,a chodzil,ten typ tak ma,wskaznik cisnienia oleju zawsze przy zerze,ale nie bral go zbyt duzo (ok 1,5-2l na 10 000),mocy troche malo,ale ciagnąl,mimo,ze czesto byl przeladowywany.Uwaga-zadnaj awarji przez 70 000tys,nigdy nie zawiódł,a przy zakupie nie wiem czy nie byl kręcony.Milo wspominam.
Zadnych zastrzeąeń,bez fajerwerkow,ale i bez awarii,dopiero we wspolczesnych Fiatach (Siena) zobaczylem co to jest nowoczesna technologia (awaria gonila awarie),wtedy pokochalem Polonezy.
Przystosowany do naszych drog,ale mniej do obciążenia,chyba sie troche czepiam,wozilem i po 1500kg (czesto),nic sie nigdy nie urwalo,nic nie wymienialem przez 70 000tys,ale przy manewrach trzeba uwazac.
Nie za bardzo,czlowiek zapada sie w fotel,siedzi nisko,ale jakos jezdzilem.
Srednio,te suwaki-fatalne
Latem-tragedia,w zime,nigdy nie zmarzlem.
W sumie Ok,tylko te fotele nie odpowiadaly mi zupelnie
Slychac go bylo,ale bez tragedii.
Bez ladumku 9l,zaladowany ok 12l,do przyjecia,mialem z wysoka zabudowa,oj pojemna to ona byla,tylko zapiecie tyłu wadliwe.
Dobrze trafic (moj byl wyeksplatowany na maksa"przy sprzedazy",ogromna wiekszosc takich jest na gieldach,dobrego nikt nie sprzedaje),a bez przesady ,mimo wielu wad tego auta,mozna sie zakochac.
Bardzo mile zaskoczenie,bardzo ciezka eksploatacja ,przeciązany nagminnie,pracowalem na "Stadionie",rzeżnia dla samochodow-wytrzymal,suwaki od ogzewania sie psuly no i wszchobecna rdza,rdza i jeszcze raz rdza,ale jaka cena
W sumie nic powaznego,krzyzak na wale,ale normalna sprawa przy takim uzytkowaniu,powiem wiecej,az dziw,ze nic.Mam wyrobioną opinię poldka mialem ladnych pare lat temu,po nim mialem dwa dostawcze VW,mercedesa 100MB(tu to awaryjnosc-przednie zawieszenie,a koszty),teraz posiadam Mazde E2200 i tego dostawczaka chyba tylko lepiej będę wspominal niz poldka.Polonazy dostawcze to bardzo twarde auta,gdyby nie korozja ,mimo ,ze przestarzale bardzo niezawodne.Polecam,ale zadbane.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 87KM 64kW [l/100km]

11,0