Ocena kierowcy - Honda Accord IV Sedan

dan1521@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 2.2 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 1992
Honda Accord IV Sedan 2.2 i 16V 150KM 110kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Szok, ile on jeszcze wytrzyma... :)
Jak na swoj wiek mogłem się spodziewać, że nie będzie to idealne autko, ale w porównaniu do podobnych aut z tego wieku wydaje mi się, że nie powinienem narzekać
Sinik to mistrzostwo w tym samochodzie, ma już prawie 300 tys., samochod mam 3 lata i nic nie nawala, dynamika jak na takie stare autko OK, dane producenta 0-100 to 8,4 mi sie udalo zmierzyc 9,79 w dwie osoby, ale troche czesci jest powymienianych. Silnik pracuje świetnie, nie jest głośny i daje dużą frajdę z jazdy
Czasem wsteczny nie wchodzi, po za tym OK. Biegi wydają mi się dosyć krótkie, nawet piątka, ale autko udalo mi sie kiedys rozpedzic do 170 w 5 osob!!
Nie jest "przyklejone" do drogi, ale jak na tej klasy auto spodziewalbym sie czegos lepszego
Świetna, w kazdym kierunku
Wszystko w najlepszym porządku
Piekielnie szybko sie nagrzewa, super sprawa, bardzo mi się to podoba, zwłaszcza zimą, po paru minutach dmuchawa przedniej szyby usuwa cały lód!
Dużo miejsca, 5 dorosłych osób nie powinno narzekać, a ja potrafiłem jechać nawet w 8 osób :)
Jak się go kręci wysoko to słychać, ale prze tej mocy nie trzeba raczej przekraczać 3tys obrotow i wtedy jest idealnie
Tutaj dałbym bez wahania ocene 6, najwidoczniej mam jakiś ekonomiczny egzemplarz :P przy normalnej jeździe w zimie po miescie nie przekroczyłem 12litrow!! Na trasie przy spokojnej jezdzie potrafilem zejsc do wyniku 6,7 i to nie jest żart!! Średnio na trasie 8-8,5, w miescie spokojnie w 10 sie mieszcze. Przypomne raz jeszcze ze nie jezdze po studencku :)
Autko stare więc tanie, ale nie sztuka kupić samochód tylko go utrzymać!!
Normalka, klocki, oleje, filtry, ostatnio padl jakis modul elektroniczny (350zl)
Problemy ze sprzeglem, wymiana tarczy, problem ciezki do usuniecia, slizga sie dosyc czesto

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 150KM 110kW [l/100km]

9,1