Ocena kierowcy - Honda Accord IV Sedan

Silnik 2.2 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Accord IV Sedan 2.2 i 16V 150KM 110kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Tyle lat jazdy po dziórach, a na trzepaczkach koleś mi mówi \\\"zawieszenie jest w stanie dobrym\\\"
Karoseria : Przecieka w paru miejscach (ale 4 x porządnie bity i z jednej strony troche krótszy)
Silnik : Dosyc głośny, ale 2.2 przyjemnie czasem posłuchać.
Takich samochodow już nie robią... W tej chwili jak sie chce niezawodne auto, to trzeba kupić coś z \\\'05 klasy średniej wyższej. Autami z \\\'95-\\\'02 to sie nie pojeździ.
Rewelacja!!! Ten przebieg + wiek(\\\'93), nie sugeruje takiej dynamiki i niezawodnosci.
Automat - odpukać, chodzi przepieknie, mam tez Volvo V40 w automacie - no tragedia w porównaniu z 10 lat starszą hanią.
Po 4-ch porzednych dzwonach, autko jest z jednej strony krótsze o 4cm:), nie wplynelo to jednak na doskonale wlaściwości jezdne wielowchacza hondowskiego.
Dla mnie za duża, wole samochody bardziej osłoniete.
W \\\'93 to chyba była S- klasa, mam wersję Lx (wszystko poza skórą).
Po 15-stu latach wentylatory dmuchają lepiej niż moja suszarka do wlosów.
W mercedesie w124 nie ma tyle miejsca, choć wydaje się znacznie większy. Do tej pory nie spotkałem się z wygodniejszym samochodem (miałem: Omega 2.5V Full, Passat \\\'98 Full, Volvo V40, Audi A4\\\'03)
Nie należy do ultracichych... , ale nie ma tego złego... , silniczek dosłownie sie czuje.
Jest dobrze bo srednio 11 gazu, ale na trasie spokojnie zamknie sie w 7-8.
Hondy są dość drogie.
Wada modelu - klamki poklejone, jak ktoś nie przyzwyczajony to pourywa. Nadkola troche korodują, no i woda w bagażniku (ten model tak ma - wystarzcy troche silikonu koło lampy, ale kto ma czas i pamięć w słoneczny dzień. To tyle, reszta jest fenomenem, tempomat, klima, fuul elektryka przez ponad 15lat (prawie380tys.km) działa niezawodnie - ech... żeby dziś takie coś robili, a tu tylko chinina, chinina, chinina...
W przeciągu 13 lat (sprowadzone z USA w \\\'95) mojego użytkowania, padło coś w skrzyni (automat) - nawet nie wiem co, ale naprawa 600zł, drążek reakcyjny - 80zł, linka zmiany biegów (sam zaklepałem) -2zł, tył amortyzator sie wylal - no to wymienilem dwa (2x100zł w InterCars) i przy okazji koncówke wachacza (50zł). Aaa, no i denerwujące skrzypienie i rysowanie szyb - wszystkich czterech (chyba nie da się wyeliminować)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 150KM 110kW [l/100km]

10,3