Ocena kierowcy - Honda Accord IV Sedan

szyna, 10 lat temu
Silnik 2.2 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 1992
Honda Accord IV Sedan 2.2 i 16V 150KM 110kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie mnie zaskoczyl tym bardziej ze ja w ogole nie planowałem takiego zakupu. Calkiem przypadkiem go nabyłem i byłem bardzo zdziwiony ze za takie smieszne pieniądze można takim fajnym autem jezdzic.
Karoseria : Hondy maja slabe blachy, takze najlepiej kupowac garazowana i samemu pozniej dbac o nia
Samochod naprawdę godny polecenia jeśli tylko trafimy na zadbany egzemplarz. Pomimo wieku potrafi cieszyc, trzeba tylko dbac o niego, kazda rdze eliminować bo błyskawicznie się rozprzestrzenia. Teraz pisze o swojej drugiej Hondzie i w niej wlasnie rdza zjadla większość auta, do tego był odpicowany do sprzedaży jak go kupowałem i dalem się nabrać a po czasie powychodzilo wszystko. Inaczej wspominam swoja pierwsza Honde Accord Coupe, o której tez napisałem kiedyś ocene na tym portalu. Tamta była cudem, moim oczkiem w glowie... Baaardzo wygodny, super fotele, mnóstwo przestrzeni w srodku, bardzo trwałe silniki.
najlepszy silnik do takiej Hondy. Nie ma sensu kupować 2-litrowek bo roznica w spalaniu znikoma, za to w jeździe potezna. Wiem co pisze bo miałem kiedyś takiego accorda w coupe z 2.0L.
Zadnych problemów. biegi wchodzą idelanie, krotki skok lewarka. Bez zastrzezen. Sprzeglo to koszt ok.300-500zl
Dla mnie trochę \"za luzny\". Chodzi mi tu o czulosc wspomagania. Zarówno w poprzedniej jak i w tej dla mnie troszkę jest luźne to wspomaganie, nie czuc idealnie wozu. Przejedźcie się Mercem, albo Lexusem...
Jestem wysoki wiec w dużym samochodzie wszystko widze, choć do tylu jak to w sedanie z dużym zadkiem, na wyczucie
co tu pisać, wszystko pod reka
tu jest średnio. Zimą trzeb czasu zanim odparują szyby, wentylacja mało wydajna, a jak z klima to nie wiem bo nie mialem
Miejsca czy to w Coupe, czy w sedanie jest wystarczająco, no i ten potężny bagażnik:]
Jak na samochod z tamtych lat to cichuteńko, jeśli oczywiście egzemplarz zadbany, bez dziur na wydechu, czy po wypadkach, bo wtedy wszystko w srodku trzeszczy. Warto tez zwrocic uwagę na to czy jest mata wugluszajaca pod maska silnika.
miasto przy normalnej jeździe to ok.11-12L (chyba). pisze chyba bo ja nigdy nie przeliczam przyjemności na pieniądze:] po prostu leje i jezdze.
w chwili obecnej rowery sa droższe od tych Accordów, a rowerem nie pojedziesz wygodnie na wczasy
Dalem przeciętnie z tego względu iż sa to już leciwe samochody i to chwile jakas duperela będzie wychodzila. Ale nie sa to zazwyczaj jakies drogie rzeczy.
Nigdy nie zawiodl na drodze. Nie było nigdy opcji żeby nie odpalil itp. Pierwszym takim Accordem przejechałem kiedyś w nieco ponad 3 tygodnie z katowic na mazury, później na zachodniopomorskie, stamtąd przez Wroclaw na Czechy do Pragi, dalej na Slowacje, Tatry i spowrotem do Katowic, taki urlop:]

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 150KM 110kW [l/100km]

9,8