Ocena kierowcy - Honda Accord V Sedan

Silnik 2.2 i VTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Accord V Sedan 2.2 i VTEC 150KM 110kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Zero awaryjności.tylko wymiana oleju i co 2 lata regulacja zaworów.
Jeżdżąc tym samochodem ponad 6 lat nic w nim nie naprawiałem abym musiał przerwać jazdę.Samochód jeździł 19 lat po Polsce i miał 3 właścicieli gdzie każdy zrobił po 90tys.Ślady korozji dopiero pojawiły się w tamtym roku w postaci kilku pęcherzy na karoserii i elementy pod podwoziem zaczęła brać rdza,pewnie przez to że go nie garażowałem jak poprzedni właściciele.Jeszcze na nim fabryczny pierwszy lakier.Raz w nim wymieniłem silnik dmuchawy,co kilka miesięcy żarówki przednich lamp, komplet tarcz z klockami i drugi raz klocki na przednią oś,świece zapłonowe co 3 lata zapobiegawczo.Wszystko w przeciągu 90tys km. Z dodatkowych rzeczy których producent nie montował jak LPG to musialem wymienić raz reduktor i 2gi raz go zregenerować.
Miałem już Hondę więc wiedziałem jak o niego dbać.Ani jednej usterki poza wymianą reduktora od LPG bo już miał trochę lat. Od nowości jeździł na Valvoline 5w40 wymieniany średnio co 10tys.
Z automatem zero problemów.Olej wymieniany co 40-50 tys.
Przez 6 lat tylko wymiana amortyzatorów z tyłu ,w zawieszeniu nic się nie działo,może dlatego że wokół mnie są dobre drogi.
Tył długi więc do parkowania średni ale reszta ok.
Wszystko mi odpowiadało,może jakby radio było wyżej a niżej regulacja wentylatora to byłoby super.
W trakcie jazdy podczas deszczu szyby strasznie parują.Bez włączonej klimy nie da się jechać.Wentylator dość głośny.Klima w pełni słoneczny dzień gdzie czarny samochód w czarnych skórach ledwo chłodził.Przy temp + 30 stopni ale bez słońca dało się jechać.W zimę OK.
Ja i pasażerowie nie narzekali na brak miejsca.
Do 90km/h cicho.Ale silnik słychać cały czas.W BMW E36 i E34 było ciszej.
Jest to model z automatyczną skrzynią biegów.Instalacja starej generacji jeszcze regulowana na śrubkę.Przy dodawaniu raportu nie mogłem wybrać Automat bo nie było takiej opcji.Przez 7 lat jeżdżenia średnie spalanie to 12.5l Raz więcej raz mniej.Na trasie mniej niż 10.5 nie udało się uzyskać jeszcze przy prędkościach ok 90km/h.Może przy 80ciu by zeszło do 10l.Trasa przy 140km/h to 14l/100km.Jeszcze przed zakupem Accorda miałem ciężką nogę ale wtedy średnie spalanie z przewagą krótkich odcinków to ok 15l.Przy spokojnej jeździe od 11.5 do 12.5 w zależności od ruchu ulicznego i nie przekraczając często 100km/h.Gdy reduktor gazu się skończył to wzrosło o ok 2l ,po wymianie wróciło do normy.Na benzynie go nie testowałem ani też maksymalnego spalania bo agresywnie nim nie jeździłem ze względu na wysokie spalanie.
Był to najmniej awaryjny samochód jaki posiadałem,a mialem rożne marki jak VW,BMW,Nissan,Fiat.
Przez 6 lat usterka wentylatora dmuchawy.Plus żarówki przednich lamp .Więc oby tylko takie samochody jak ten Accord.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i VTEC 150KM 110kW [l/100km]