Ocena kierowcy - Honda Accord VII Kombi

Rok produkcji 2003
Honda Accord VII Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Elektryczne domykanie klapy bagażnika
Układ elektryczny : Awaria centralnego zamka
Jeśli chodzi o całokształt nie wyobrażam sobie zakupu innego samochodu w tej cenie, który spełniłby bardziej moje oczekiwania. Średnie spalanie dla mojej hondy poniżej 9 litrów miasto. 6.8 bardzo spokojna jazda na długiej trasie. Poniżej 10 l totalny but. Świetnie trzymanie w zakrętach. Zawieszenie ok. Wyciszenie kabiny slabe ale da się przyzwyczaić. Silnik pracuje bardzo równo i cicho. Rzeczywiście lubi wyższe obroty od 3.5 jednak świetnie się wkręca. Kwestia przyzwyczajenia dla tych co przesiadaja sie z diesla. Do tej pory przejechalem 40k km bez żadnej powaznej awarii. Co 10.000 wymiana oleju (motul x-cess 5w40). I nic sie nie dzieje. Żeby nie było tak słodko to o usterkach. Zaraz po zakupie nie dzialalo automatyczne domykanie klapy bagażnika. A jakiś miesiac temu padł silnik centralnego w prawych drzwiach. Jednak obydwa tematy całkowicie do ogarnięcia naprawy we wlasnym zakresie na podstawie tutorialu forum hondy - nie wydajac przy tym ani zlotowki. Zaznaczam ze jestem zupelnym laikiem wiec kazdy da rade. Z rzeczy na minus to rzeczywiscie bardzo delikatny lakier. Trzeba uwazac zeby nie stawac obok rzeznikow smialo otwierajacych swoje pojazdy. Latwo zostaja slady... co do rudej to w moim egzemplarzu nie ma po niej sladu. Tylne nadkola progi czyste. Zaskakujace bo jest to rocznik 2003. Porownujac do golfa V 2005 mojej zony, ktory jest symfonią rudzizny i gdyby nie wizyty u lakiernika w miedzyczasie zgnilby 8 razy - rewelacja. Generalnie samochód bezobsługowy. Odpada wiele napraw ktore potrafia wydrenować portfel. Moja eksploatacja ogranicza sie do 3 pozycji. Olej, przeglad i ubezpieczenie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]

8,3