Ocena kierowcy - Honda Accord VII Kombi

Rob, 7 lat temu
Silnik 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Rok produkcji 2004
Honda Accord VII Kombi 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Accorda kupiłem ze świadomego wyboru i tak kupuje samochód prawdziwy mężczyzna:), zawsze marzyłem o wersji 2,4 i wreszcie się udało. Poprzednio również użytkowałem Accorda, następny także będzie Accord:) Natomiast prowadziłem bardzo wiele rozmaitych bryczek i mam rozległe porównanie:)
Ktoś tu napisał że silnik prosty jak budowa cepa...? Otóż nie, wystarczy trochę poczytać jest to jedna z bardziej zaawansowanych konstrukcji w klasie rzędowych czwórek, przemyślana a przez to bezawaryjna. Ktoś się żalił że bierze olej...otóż jest to silnik DOHC a taka konstrukcja bierze olej bo tak ma po prostu i nie jest to feler. Ktoś pisał że mułowaty w niskim zakresie obrotów...otóż każda benzyna bez turbo ma mniejszy moment od "kopciucha" ale wystarczy podciągnąć obroty i...istna rakieta! 7s. do pierwszej setki to muł? Jeśli komuś mało niech kupi Porsche Carrera Gt będzie miał 4s. do setki:) Co do spalania się nie wypowiadam, mam to gdzieś dla mnie liczy się przyjemność z jazdy, zakres coś pomiędzy 8L w trasie do 18L przy szaleństwach panny Ewy:)
brak zastrzeżeń, nigdy nie miałem problemów ze wstecznym itd.
jak to Honda, twardo, sportowo a przez to pewnie.
dla mnie idealnie
nie ma się do czego przyczepić
tak jak powinno być, zimą ciepło, latem chłodno:) poważnie to można dostosować wszystko pod siebie
idealnie, ogromny bagażnik
Przy światłach to czasem myślę że zgasł, na wysokich obrotach bestia:)
koszty utrzymania, to Honda! tylko paliwo, raz na jakiś czas klocki
jakość doskonała, cena niestety wysoka za dany rocznik porównując do konkurencji
To Honda Accord, tu się nic nie psuje, to mój trzeci Accord i z żadnym nie było problemów, nawet najdrobniejszych. Trzeba by mieć pecha chyba żeby kupić wersję awaryjną jedną na tysiąc:) albo od jakiegoś tumana który nie dba.
nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW [l/100km]