Ocena kierowcy - Honda Accord VII Kombi

Bogdan3, 17 lat temu
Silnik 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Rok produkcji 2004
Honda Accord VII Kombi 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Przede wszystkim za wygląd, komfort, silnik i ergonomię.
Samochód po płaskim jedzie już od 1500 a kończy na 7300. Moc 190 zamierzam dociągnąć pod 300. Już zasięgałem wiedzy, dla tego silnika 2,4 I-VTEC nie jest to problem, koszt też nie przytłacza. Szczególnie super na 98 oktan. Do setki w około 6 sekund, sekundę lepiej. Próbowałem kiedyś za Porsche, daleko uciec nie mogło-345 km, to gdzie ta moc?
Nikt nie kłamał, Joistik
Wersja 2,4 Executive i Sport na Kayabach są rewelacyjne. VSA bardziej by się przydało w wersjach 2,0, komfort przy tym też lepszy.
Widzę wszystko co chcę, szczególnie w lusterku wstecznym.
Wcześniej miałem fordy, na które nie narzekałem, potem był Opel - nieporozumienie, jak wsiadłem do Accorda, nie potrzebowałem żadnych instrukcji, czytelnie i na miejscu, jakbym już tam był wcześniej.
Nie znam problemu z mgleniem szyb, w Oplu to normalka.
Niektórzy pasażerowie z przodu narzekają na niskie siedzonko, dla mnie rewelacja.
Przydało by sie troszkę lepiej, i lepsze brzmienie wydechu. To drugie łatwo jednak zorganizować za parę miedziaków delikatne mruczenie.
Lubi popalić, ale przy spokojnej jeździe auta z podobnymi silnikami biją Hondę na głowę. Najmniejsze zużycie wyszło około 6.5 przy stałej prędkości 90. Najwieksze po zatankowaniu na pewnej stacji Orlen - 14 na autostradzie przy prędkości 140????. Na normalnym paliwie schodzi do około 9. Po zatankowaniu 98 około 9.5 do 10 spalała przy 170 - 180
Z dodatkami, full wypas i oryginalny hak poszło prawie150 ale naprawdę nie czego żałować. Warta swej ceny. Zobaczymy co będzie później.
Mam wersję kombi z automatycznym otweiraniem / zamykaniem pokrywy. Jest niestety zużycie elektrycznego zamka i zaczyna trzeszczeć, prubują coś z tym zrobić, Zobaczymy.
A co to w ogóle jest?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW [l/100km]