Lista ocen Honda Accord VII Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2002-2008 (127) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hubert
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Trochę za krótka, skrzynia 6 biegowa w serii w tym silniku byłaby zbawienna, na szczęście pasuje 6 biegowa z hondy accord 2.4 tylko dodatkowe 2500zł kosztów.
~Jachu
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Precyzyjna. Myślałem że będą problemy z wrzucaniem biegu wstecznego po doświadczeniach z Hondą Civic. Ale na szczęście wszystko chodzi bezproblemowo.
~Michał
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Ja mam Manual. Skrzynia jak skrzynia działa precyzyjnie, nic tam nie trzeba dociskać leciutko płynnie wszystko wchodzi a autko ma juz troche lat na karku.
~Jerzyk
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
skrzynia ogólnie OK trochę słaba synchronizacja 1 biegu czasem trudno włączyć 1 kiedy koła jeszcze się kręcą a na 2 to już jest zbyt mała prędkość
~tommy1980
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Oceniam dobrze ale pod wielkim znakiem zapytania.Na zimnym silniku cos drugi bieg zeskakuje przy zmianie a wiec wszystko sie jeszcze okaze czy to cos powaznego
~tzaw
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Generalnie jestem zdania że lepiej sprawdziłaby się 6-biegowa skrzynia, ale 5-tka też sobie radzi i nie miałem z nią żadnych problemów.
~pawel
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
czasami zdarza sie ze drugi bieg wchodzi z lekkim zgrzytnieciem, tak jak by nie do konca dzialala dobrze synchronizacja ale to drobiazg, minimalnie wyczuwalne.
~Piotr
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Automat - przełożenia bywają długie. W zestawieniu z automatem jest wolniejszy od manualnego odpowiednika a spalania niewiele większe.
~dawidk25
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Zdecydowanie brakuje 6tki. Czasami problem z wrzuceniem 1nki czy wstecznego - pomaga ponowne wciśnięcie sprzęgła.

Usterki Honda Accord VII

Honda Accord VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~damianul
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Bez problemów, wszystko wchodzi ładnie z charakterystycznym kliknięciem. Wsteczny czasem przychaczy, ale to żadne utrudnienie :) .
Honda Accord VII Sedan