Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Przem -Rawa, 15 lat temu
Silnik 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Rok produkcji 2004
Honda Accord VII Sedan 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Automatyczna skrzynia biegów. Jezdziłem automatami Peugeota, Chryslera i Forda. Czasami wydaje mi się ze inżynierowie z HONDY zainstalowali mi w głowie jakiś czujnik :D Silnik znałem wcześniej więc zaskoczenie było mniejsze.
LOVE!!!
Świetny silnik japońskiego producenta. 190KM Czerwona linia po 7000obr/min. wspaniały dźwięk - polecam maniakom motocyklowym.
Automatyczna skrzynia biegów bardzo dobrze rozpoznaje zamiary kierowcy. Wystarczy lekko puknac w pedał gazu, a od razu zdejmuje jeden bieg. Podobnie jest w przypadku kiedy po przyspieszaniu zdejmujemy lekko noge tak, aby wyrównac predkosc - skrzynia od razu podnosi bieg na wyzszy.
Dobre zawieszenie, choć po przesiadce z Passata, wydaje mi się zbyt twarde. Ale to tylko dlatego ze Passat jest bardziej miękki.
Do przodu super. do tyłu przy cofaniu przydałyby się czujniki parkowania. Ponadto czasami musze otworzyć drzwi kierowcy (cofając), i wychylam sie z auta aby nie uderzyć w przeszkodę stojącą za autem.
Jak to w Hondzie. Jak znasz logike Hondy to moment załapiesz. Generalnie trzeba się przyzwyczaić, Dla porównania renault Espace z 2005 roku - tragedia!
Spoko. Szczególnie zimą kiedy to po przejechaniu 1km, wskazówka ogrzewania jest na 15%. W zadek gorzej na skórach, ok 3 minuty się grzeją!
Z przodu spoko. Z tyłu gorzej, ale Peogeot 407 sedan ma jeszcze mniej miejsca.
Doskonałe do 3000obr/min. Potem chwila wycia i w końcu VTEC - podniecenie :)
10,9l/100km - 12l/100km na pierwszym zbiorniku kiedy to podniecałem się silnikiem i było dynamicznie :)
Fajnie wyglądające autko i przeznaczone jako limuzyna i auto tuningowe. Nie traci wartości tak szybko!
Dobrze choć ostatnio błąd CHECK ENGINE sie pojawił. Ale to przez paliwo z Orlenu. Po zatankowaniu na innej stacji zgasło.
OK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW [l/100km]