Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Silnik 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Rok produkcji 2004
Honda Accord VII Sedan 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
SUPER AUTO
ciągnie reewelacyjnie od ok. 4000 tys. aż do czerwonego pola poniżej raczej ospały (za mały moment obr.)
automat ; miękko zmienia biegi , skrzynia ma możliowść pracy sekwencyjnej , przydatne zwłaszcza przy szybkim wyprzedzaniu
twardy jak w sportowym aucie , ale wiedziałem co kupuję i taki układ chciałem Zakręty zbiera jak przyklejony ; proponuję szersze opony 225 z felgami R17 (standardowe 16´´ nie pasują wg mnie wizualnie do sylwetki auta)
do tyłu taka sobie dobre duże lusterka zewnętrzne , polecam też czujniki cofania
ogólnie jest OK, ale do dziś nie mogę znaleźć sobie stałej wygodnej pozycji za kierownicą; dla mnie siedzi się za wysoko. Pod tym względem oddaję pola Mondeo , którym jeździłem poprzednio. Nie akceptuję do dziś zbyt cienkiej kierownicy!!! dla mnie nieporoumienie w aucie o sportowych aspiracjach
OK
z przodu miejsca wystarczy z tyłu zbyt mało miejsca
rewelacja , tylko lekki szum powietrza; w mondeo miałem uczucie jakby na zewnątrz była wichura za bardzo słychać dźwięki z zewnątrz przez drzwi (np. tłumione nierówności)
średnio 10 l na trasie 1200 km (Polska - Chorwacja) w granicach 7,5 (max do 140 km/h) przeglądów jeszcze nie miałem ale ceny akcesoriów koszmar (zwykła fabryczna alufelga 16´´ - cena 1500 PLN!!!)
wersja executive ze skórą i automatem xenony - za 125.000 PLN za Audi A4 z takim wyposażeniem nie zejdziesz poniżej 150.000 PLN
jeszcze nic nie trzeszczy ale przy basach z audio drżą elementy w drzwiach przednich z obu stron
NIC

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW [l/100km]