Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Bartek, 9 lat temu
Silnik 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Rok produkcji 2003
Honda Accord VII Sedan 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest super. ZNAAAACZNIE lepszy od jednostki dwulitrowej, która jest mułem jeśli w aucie podróżują więcej niż 2 osoby. Mniej wysilony, bardziej trwały, ma lepszą kulturę pracy, znacznie większą moc i tylko ciutkę więcej pali. Bez dwóch zdań 2.4L 190KM to najlepszy wybór do tego auta - tym bardziej że bez problemu można go zagazować i cieszyć się tanią jazdą.
Bardzo dobre wygodne i niezawodne auto. Ponadczasowa sylwetka, wygodne wnętrze i pojemny kufer. Sensowne ceny serwisu i części, szeroka oferta zamienników i punktów serwisowych.
Bez zastrzeżeń. Zrobiłem tym autem 50 tysięcy kilometrów, zmieniając tylko olej i filtry. Silnik bezobsługowy na łańcuchu.
Automatyczna skrzynia biegów, jest OK, ale można byłoby ją poprawić. Przede wszystkim brakuje 6-stki dla ekonomicznej jazdy w trasie. Czasem redukcja po wciśnięciu gazu jest zbyt wolna, na szczęście dla dynamicznej jazdy mamy tip-tronic z możliwością ręcznej zmiany biegów. Chcesz sportowo i dynamicznie wybierasz tiptronic, chcesz na leniucha w miejskich korkach lub trasie włączasz automat. Na pewno automatyczna skrzynia biegów to wybawienie dla osób jeżdżących w korkach. Po jej zakupie sprzedałem skuter, którym dojeżdżałem do pracy.
Jest dobrze, ale po Accordzie kupiłem dużego Mercedesa z napędem na tył i taki napęd bardziej mi odpowiada (aczkolwiek nie jeździłem jeszcze zimą).
Bardzo dobra widoczność do przodu i na boki, słaba do tyłu - wysoki kufer i szerokie tylne słupki w połączeniu z za małymi lusterkami skutecznie ją ograniczają.
Wszystko jest na swoim miejscu łatwo dostępne widoczne i intuicyjne. Podłokietnik, sterowanie światłami, nawiewem, klimą, szybami, muzyką. Układ przycisków na kierownicy - znacznie lepiej niż w moim aktualnym Mercedesie!
Super szybko nagrzewa się zimą nawet po całodniowym staniu na dworze na -20st mrozie. Po kilkuset metrach dmucha ciepłym powietrzem. W Civicu takie rozgzanie zajmowało 40 minut dłużej! Do tego wydajna klima w połączeniu z tekstylnymi fotelami lub półskórą świetnie sprawdza się latem. Skórzane fotele bez wentylacji to totalna porażka
Zero zastrzeżeń. Jest bardzo dobrze.
Stojąc z włączonym silnikiem trzeba patrzeć na kontrolki by sprawdzić czy pracuje. Do 140KM/H komfortowo i cicho. Z otwartym szyberdachem do 80KM/H jest OK, z podniesionym do 100KM/H.
Koszty bardzo sensowne. Serwis na rok ok.700zł w ASO. Duża ilość punktów serwisowych poza ASO, nieskomplikowana konstrukcja auta, jego popularność, ilość zamienników to wszystko wpływa na niskie kosztu utrzemania. Do tego auto baaaardzo wolno traci na wartości - zwłaszcza starsze roczniki.
Za te pieniadze (30 tysięcy złotych w 2014 roku) bardzo trudno kupić coś lepszego. Jakość/cena maksymalna ocena.
Brak. Auto ma 11 lat, a działa w nim absolutnie wszystko!
Brak. Jest super!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW [l/100km]