Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

piotrjerzyen, 3 lata temu
Silnik 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Honda Accord VII Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny i bardzo oszczędny + bezawaryjny. Ideał.
Inne
Samochód mam około rok czasu. Pozytywy: Jeśli chodzi o prowadzenie samochodu - bajka. Znakomite zawieszenie, układ kierowniczy, silnik naprawdę dynamiczny. Auto bardzo wygodne, również na długie trasy. Pozytywnie oceniam również wykończenie wnętrza, jakość materiałów, samochód nie jest "plastikowy". W mojej wersji Executive mam pełną elektryczną regulację fotela w kilku płaszczyznach (co obecnie nawet w nowych autach nie jest standardem). Tylne lusterko fotochromatyczne - znakomicie przyciemnia, daje dobry kontrast i ostrość. Nagłośnienie - bardzo dobra jakość dźwięku w pełnym zakresie tonów. Wygląd - wersja executive ma ksenony, dodatkowe listwy boczne i na zderzakach co sprawia, że sylwetka auta jest pełniejsza i prezentuje się świetnie. Silnik jest wręcz idealnie dobrany do elastyczności skrzyni biegów i masy auta. Nigdy nie spotkałem tak dobrej dynamiki przy tak niskim spalaniu - średnio około 6,7 l w cyklu mieszanym (komputer wskazuje trochę niższe spalanie niż rzeczywiste i podaje ok. 0,4 l mniej) Negatywy: Dość słaba widoczność z kabiny, czasami zmusza do wychylania głowy w różne strony. Samochód mógłby być nieco lepiej wytłumiony - przy prędkości powyżej 120 robi się głośno. Brak mechanizmu spowalniającego opadanie klapy bagażnika. Spryskiwacze przednich świateł to system dość awaryjny. Rytm pracy wycieraczek w trybie auto jest nieco dziwny. Usterki które wystąpiły: -spryskiwacze przednich świateł -łączniki stabilizatora -zapchana nagrzewnica -korozja podwozia, nadkoli (uważam jednak, że 15 letnie auto ma do tego prawo) -koło pasowe (oryginalne części do Hondy są bardzo drogie) -lekki luz w przeniesieniu napędu (wg. mnie półoś) -koło dwumasowe (mimo dużej ilości kilometrów robionych po mieście wciąż się trzyma, chociaż minimalnie zwiększona jego wibracja jest już wyczuwalna) -pobór oleju (na 10 tys. km dolałem ok 1 L) -zmieniarka CD czasem się zacina Ogólnie samochód godny polecenia. Sugeruję używać oryginalnych części zamiennych mimo ich ceny.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i-CTDi 140KM 103kW [l/100km]

Usterki Honda Accord VII