Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

pantomek1977, 15 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Honda Accord VIII Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląda rewelacyjnie , moim zdaniem to najładniejsze kombi w swojej klasie. A na dodatek ma elekrycznie zamykaną/otwieraną klapę bagażnika- fajny bajer, :), a na dodatek bardzo praktyczy (zero brudzenia rąk)
Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego samochodu. Nie jest to co prawda lexus GS, jednak co nalezy zauważyć miałem tego świadomość. Samochód spełnia moje oczekiwania z nim związane
Jeżdże Accordem z automatyczną skrzynią biegów. Nie spodziewałem się rewelacji, zresztą gdybym potrzebował demona przyspieszeń , nie zdecydowałbym się na ten samochód. Silnik wysokoobrotowy, więc dpoiero po przekroczeniu 4000obr/min dobrze ciąfnie. Dobre wyciszenie w kabinie, Generalnie silnik zasługuje na ocenę dobrą. :)
Skrzynia biegów mimo że jest tradycyjnym automatem , sprawuje się bardzo dobrze. Automat jest 5-cio biegowy, więc przełożenia są nieco dłuższe, i dynamika na tym ucierpiała. (dla mnie to nie problem, bo auto nie jest mułowate)) Zmiana biegów niewyczuwalna dla pasażerów , łopatki w kierownicy dają pełną swobodę. Jestem zadowolony, doskonały komfort podróżowania
Dobrze się sprawuje , jest to dobry kompromis pomiędzy super twardością a super miękkością. Pokonywamia poprzecznych nierówności daje o sobie znać stukami w kabinie. Dobre prowadzenie w zakrętach. Na dobrych drogach doskonale, nic nie buja.
Auto jest sporych rozmiarów, jednak czujniki parkowania znacznie ułatwiają manewrowanie na parkingu. Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra.
Dużo przycisków, na początku myślałem że tego nie opanuję :), jednak teraz czuję się jak w domu. Mimo wszystko może możnaby to jakoś uprościć.
Świetna dwustrefowa klimatyzacja. Cicha , nic nie wieje, dodatkowe nawiewy z tyłu spełniją swoją funkcję. Jak dotąd najlepsza klima z jaką miałem doczynienia
Kierowca i pasażer z przodu znakomicie. Z tyłu gorzej jeśli chodzi o miejsca na głowę i nogi, ale tylko dla wysokich (pow 185 cm). Dla mnie super ponieważ jestem jakieś 10 cm niższy, a pozatym prawie nigdy nie podróżuję na siedzeniach z tyłu. Reasumując, jeśli masz poniżej 180 cm i poniżej 120 kg, auto jest idealnie dopasowane. Dlatego daję max ocenę, bo oceniam ten walor subiektywnie
Wyciszenie dobre, na jałowym biegu mogłoby być troszję ciszej.
Wersja z automatem do najbardziej ekonomicznych nie należy. Ale znowu nie przesadzajmy. Średnio licząc płacę na stacji benzynowej ok 10 zł więcej niż właściciel diesla podobnej klasy (za przejechanie 100 km) Miesięcznie robię 1500 km, co daje ok 150- 200zł/miesiąc. Diesel w salonie jest droższy 10.000 zł, a przede wszystkim NIE MA automatu. Zakup diesla zwróciłby mi sie po ok 5 latach, a wtedy właśnie zamierzam go sprzedać
Nie jest zle , ale mogłoby być lepiej :)
Spasowanie elementów idealne. Wszystko działa jak należy
Za wcześnie chyba na opinie, ale święcie wierze, że samochód made in Japan będzie mi dobrze służych. Póki co idealnie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]

9,5