Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

piotr@strona.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Honda Accord VIII Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Jego praca, estetyka, dynamika, szybkość nagrzewania zimą, przyśpieszenie (w automacie).
Auto z czystym sumieniem mogę polecić, ja jestem bardzo zadowolony z wyboru. Ja polecam brać zawsze wersję z automatem i minimum ze średnim wyposażeniem. Oczywiście kwestia na co kogo stać, ale auto kupujemy nie na miesiąc czy dwa lecz zwykle na 2 do kilku lat i wówczas warto zadbać trochę o swój komfort a to auto daje nam to coś. Szybką bezpieczną i komfortową jazdę. Polecam.
Silnik w tym samochodzie pracuje, a właściwie to pracuje tak cicho, że czasami można się zastanowić czy w ogóle chodzi. Pasażerowie, znajomi których czasami zabieram również potwierdzają to, że silnik (mam benzynę) pracuje idealnie. Przy większych obrotach słychać tylko bardzo delikatny i miły świst dla ucha czuje się wówczas że samochodzik fajnie zaczyna się wkręcać.
Mam automatyczną skrzynię biegów, poprzednio jeździłem Fordem Mondeo również w automacie i powiem tak wszystkich, którzy nie wiedzą co tracą: Raz automat = zawsze automat. Skrzynia w Hondzie (co prawda nówka), ale chodzi bardzo dobrze, płynnie i prawie niezauważalnie zmienia przekładnie.
Jazda autem to przyjemność, sztywna całościowa bryła trzyma się jezdni - auto jest wbite w aswalt. Inaczej zupełnie niż w Mondeo, nie lepiej ani nie gorzej inaczej. W Mondeo w zakrętach auto lekko sie dopasowywało w Hondzie mam wrażenie że ma lekki uślizg, ale to subiektywna ocena.
Widoczność zarówno z tyłu jak i z przodu jest bardzo dobra, duże lusterka dobrze ułożone szyby niczego nie zasłaniają. Mam przyciemnione szyby tylne oraz kombi, przed decyzją o wyborze tej wersji samochodu zastanawiałem się czy nie będzie to przeszkadzać w widoczności. Absolutnie szyby są przyciemnione od zewnątrz niewiele widać, ale od wewnątrz widać bardzo dobrze.
Porównuje Hondę z moim poprzednikiem czyli Mondeo (na full wypasie) - no i mam niestety pewne zboczenia. Składanie lusterek - wyłączysz silnik i wyciągniesz kluczyk Honda = nie złożysz lusterek / Ford - złożysz lusterka. Drugą rzeczą a w sumie najważniejszą chyba wadą jest to, że jak zablokujesz po stronie kierowcy otwieranie okien to kierowca również ani nie otworzy ani nie zamknię okna np. pasażera co moim zdaniem jest całkowicie bez sensu. W Mondeo zablokowane wszystkie szyby = ale kierowca ma możliwość otworzenia dowolnie wybranej szyby.
Auto nagrzewa się błyskawicznie - byłem bardzo mile zdziwiony, pewnie dlatego też że benzyna. Fajną rzeczą w Hondzie jest też to, że jak wsiadamy do auto włączamy temperaturę 20 st. to zaczyna dopiero dmuchać do środka jak nagrzeje się troche silnik a nie od razu gdzie pompuje zimne powietrze, tak była w Mondeo. Nawiew i wentylacja dla pasażerów z tyłu działa dość przeciętnie, nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej.
Przestrzeń dla kierowcy jest idealnie. Ja mam 190 cm. Przestrzeń dla pasażera obok kierowcy przy moim zwroście to tylko na odsuniętym siedzeniu. Jednakże jeśli kierowca i pasażer maxymalnie odsunie siedzenie do tyłu to pasażerowie siedzący na tylnej kanapie faktycznie mają bardzo mało miejsca. Ja mam 2 foteliki z tyłu i jeśli siedzenia przednie przesunę maxymalnie do tyłu to nóżki dzieci praktycznie są na siedzeniach.
W samochodzie człowiek się zastanawia czy już jedzie czy jeszcze nie. W środku jest idealnie cicho. Ja cenię to sobie gdyż w Mondeo nie było w środku tak cicho jak w Hondzie.
Ja posiadam skrzynię automatyczną i zawsze już taką będę posiadał :) chyba że wymyślą coś innego :) Polecam wszystkim wygoda, komfort i pełen luz. Automat Mondeo trasa = 6,5 l Automat Mondeo miasto = 9-10 l Automat Honda trasa = 6 l Automat Honda miasto = 12,2 l
Cena absolutnie warta tego samochodu. Japończyk wart jest tego.
Auto się nie psuje - takie opinie chodzą o Hondzie. Acccord jest produkowany w Japonii i to widać i czuć. Nic nie trzeszczy, wszystko miło świszcze.
Usterek brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]