Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

Paweł, 14 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Honda Accord VIII Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Inne : wysoka jakość wykonania, deska rozdzielcza, wygląd
To moja 3 opinia. Pierwsza po 1000, druga po 15 tys., obecnie po ponad 40 tys. kilometrów. Pierwsza bardzo dobra, druga taka sobie, trzecia jest zdecydowanie pozytywna. Cóż, do tego samochodu trzeba się przyzwyczaić ;-))) Co lubię w tym samochodzie: bardzo wysoką jakość wykonania, doskonałe materiały, bardzo dobrą nawigację z dużym monitorem, świetnie umiejscowionym, dobry system głośnomówiący, system audio i mnóstwo innych rzeczy. Czego nie lubię: małego bagażnika, beznadziejnego systemu zapobiegającemu poślizgowi kół w trakcie ruszania, małej elastyczności silnika (teraz zdecydowanie zakup wersji 2.4), kilku alarmów przypominających, np. o nie wyjętym kluczyku ze stacyjki (celowość wątpliwa), braku systemu doświetlenia zakrętów (to wyraźny minus), może coś jeszcze, ale są to drobiazgi bez znaczenia. Generalnie, samochód używany rok, i po przejechanych ponad czterdziestu tysięcy kilometrów, oraz akceptacji kilku ograniczeń, mocno na TAK. Nie wiem, czy następny samochód, to będzie Accord, ale przez kilka najbliższych lat z pewnością pozostanie ten.
Po ponad 40 tysiącach przejechanych km polubiłem ten silnik - musiałem ;-))). Kultura pracy OK, elastyczność - NIE - to słabsza strona tego silnika, więc pozostaje zmiana biegów, na szczęście super precyzyjna. Wspomnę tu także - nie wiem jak inni użytkownicy sobie radzą z tym problemem - o niefortunnie dobranym mechanizmie zapobiegającym blokowaniu kół w trakcie ruszania. Problem powrócił w ostatnich dniach (ślisko). Jest tak dobrany, ze przy próbie gwałtowniejszego ruszenia, np. na skrzyżowaniu, w przypadku poślizgu kół, system tak \"dławi\" silnik, że przez kilka sekund nie jesteśmy w stanie ruszyć - można spowodować kraksę. W takie dni jak teraz, najczęściej wyłączam ten system zupełnie.
Z każdym przejechanym tysiącem kilometrów jest lepiej i lepiej. Bardzo dobra.
Bardzo dobry, tylko jak wcześniej napisałem, czasami zbyt głośny (przejazd przez np. brukowane ulice). Poza tym pewny i stabilny.
Bez czujników, kamery - średnio. Mając czujniki, kamerę + duże boczne lusterka jest bardzo dobrze.
Rzeczywiście bardzo dobra. Przyjemna, futurystyczna ale ergonomiczna deska rozdzielcza.
Skuteczność super. Pozostaje problem, o którym wspominałem i ja, i inni użytkownicy - czasami wdmuchiwane powietrze dziwnie pachnie.
Najsłabsza pozycja w tym samochodzie. O ile z przodu jest nieźle, z tyłu zarówno wsiadanie i wysiadanie, oraz przestrzeń - choć może w mniejszym stopniu - niezbyt dobrze. Bagażnik - to absolutnie najsłabszy element tego samochodu. Oczywiście nie w każdy powszedni dzień, ale wyjazd na weekend lub wakacje może być problemem.
Generalnie dobrze, choć hałas podwozia na nierównych drogach może zbyt natarczywy.
Zużycie benzyny w granicach 7,5-10,5 jest akceptowalne. Co do przeglądów - nadal nie bardzo mogę się przyzwyczaić do przeglądów nominalnie co 20 tys., a w rzeczywistości co 12-13 tys, do tego dochodzą przeglądy inne, niż wymiana oleju (np. typ A1), co powoduje, że wizyty w ASO, według mnie, są zbyt częste. Mam nadzieję, że przełoży się to na wieloletnie użytkowanie ;-))
W 2008, stosunek jakości, wyposażenia (wersja exec+navi+skórzana tapicerka) do ceny był nie do przebicia. Obecnie nie wiem jak się kształtują ceny i czy nadal zakup takiego modelu, jest tak optymalne jak w 2008 roku.
Na początku problemy z oświetleniem (usterka czujnika poziomowania ksenonów), 3-krotne problemy z uruchomieniem - konieczne było kilkukrotne próby uruchomienia (problem powtarzał się po zatankowaniu benzyny 98 oktanowej - pewnie przypadkowa zbieżność). Obecnie, od ponad 30 tysięcy nic złego się nie dzieje.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]