Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

sengin, 14 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2009
Honda Accord VIII Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Lubię twarde zawieszenie. Porównuje do mojego Accorda wcześniejszego i nowe jest dużo lepsze, chyba przez zwiększony rozstaw osi i kół. Jest przyklejony do drogi. Druga rzecz, która mnie zaskoczyła to jakość wykończenia.
Zastanawiam się nad modelem 2.4 201KM ale dopiero po okresie leasingowania. Trudno znaleźć dobrego konkurenta w stosunku jakośc/cena. Mondeo/Laguna do mnie wogóle nie przemawiają, ani wyglądem ani technologią, podobnie Citroen C5. Jeździłem Mercederem, C klasa porażka, jakoś plastików gorsza niż w Golfie, Audi ok - ale tylko jakość wykonania, ciasne jak wspomniałem, tylko BMW 3 uważam za samochód lepszy od Accorda pod względem techniki i jakości, za to cena za malutki samochód porażka! 200 tyś zł za konfiguracje Hondy.
Od strony technicznej silnik jest wspaniały. Dodam, że ma jeden minus: jest zbyt ociężały jak na 1,5 tony, może to przez niski moment obrotowy 190nm. Osobiście uważam że parametry minimalne do tego auta powinny zaczynać się od 170KM i 240nm ale bez turbo chyba by sie nie obeszło. Może japońcy powinni nad nim pomyśleć. Niestety aby była radość z jazdy trzeba ten samochód katować, a wtedy "drze" sie niemiłosiernie :)
Działa perfekcyjnie, w żadnym samochodzie biegi nie wchodzą tak precyzyjnie.
Powtórze jak wszyscy, jedzie się jak po sznurku.
Nie mam problemów, może tył ale tutaj bardzo pomagają czujniki i kamera cofania.
Jestem przyzwyczajony do Accorda, stąd nie miałem problemów przesiadając się do nowego ale i tak wszystkiego nauczyłem się intuicyjnie, nie miałem powodów aby korzystać na skrzyżowaniu z instrukcji.
Efektywne, bardzo szybko odparowują szyby, aczkolwiek za głośne, już na 3 biegu - nie mówiąc o wyższych - w poprzednim Accordzie było cichutkie nawet na najwyższym. Nie wiem skąd ta zmiana, czyżby błędy nowości?
nie mam problemów z przestrzenią, z tyłu nikogo nie wożę i nie kupowałem go z takim zamiarem więc jak dla mnie miejsca jest dość, zwłaszcza że w porówaniu do poprzednika jest aż o 7 cm szerszy, naprawdę da się to odczuć w kabinie. BMW 3, Mercedes C czy Audi a4 są ciasne jak puszka od konserwy.
Jak u poprzednika, głośno robi się od 150-170km ale to kwesia spawaności uszu :)
Przejechałem 16 tyś km nie kasowałem komputera B i wyszło mi jak do tej pory średnie spalanie 8.5L jest ok. W mieście (centrum Warszawy) niestety jest bardzo paliwożerny 12-14L podczas delikatnej jazdy 10.5-11L. Na trasie potrafi zaskoczyć, przy normalnej jeździe 6.7L, przy bardzo oszczędnej 6.2L.
Mogłoby być taniej ale jak wspomnę wizyty w salonie BMW/Audi/Mercedes/Lexus to naprawdę warto 10 razy wcześniej przemyśleć wydanie 50-70 tyś więcej za taki sam silnik i wyposażenie. Tym bardziej, że w nowym Accordzie jakość plastików i spasowania naprawdę mnie zaskoczyła na plus!
Poprzedniego Accorda miałem przez 2 lata, i jedyne co zgłośiłem na gwarancji to parujacy lekko reflektor, pozatym zero awarii. Sprzedałem bo 2 razy ktoś chciał sprawdzić czy bagażnik jest faktycznie pojemny :) Aha w nowym trochę brzydko mi brzęczy głośnik w prawych drzwiach, słyszałem, że często się zdarza, pozatym to robi Panasonic (podobno), a nie Honda.
Żadnych, dlatego po raz drugi kupiłem accorda i jak narazie się nie zawiodłem!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]

8,9