Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Sedan

14 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2009
Honda Accord VIII Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : Accord na żywo wygląda świetnie czego nie odzwierciedlają zdjęcia.
Jest to moj drugi Accord i jeśli miał bym go porownywać z poprzednikiem to jest duża siła.Jedynym rozczarowaniem jest brak świateł dziennych, które są w wersji amerykańskiej w Acurze TSX także trzeba jeździć na Xenonach a posiadacze Audi A4 na ledach. Pozatym świetnie wygląda na zewnątrz zwłaszcza z zestawem ospojlerowania, środek również extra taka gorsza wersja Legenda, który w środku wygląda świetnie. Jest szeroki na czym notabane mi zależało bo w poprzednim się zabardzo już nie mieściłem zwłaszcza w siedzeniach, ten ma je idealne są wystarczająco wygodne jak i trzymają na drodze. jesli chodzi o Ogolnie Świetne auto polecam.
2.0 Nie jest źle jednakże w poprzedniku był o jeden koń mniej a auto było lżejsze a więc troche szybsze . Miałem nadzieje że wycisną z niego przynajmniej o 15 k/m więcej no ale cóż. Silnik jak to w hondzie ma moc powyżej 4000 obrotów wtedy dzieje się magia, silni bzmi naprawde ładnie, nawet jak to zauważył moj kolega z rury wydechowej dochodzi przyjemny pomruk także nie jest ona jedynie ozdobą za to plus. Jest cichy przynajmniej do tych 4 tys jednakże puźniej nie robi się zbyt głośno. Jeśli chodzi o elastyczność to potrafie w mieście zmieniać biegi przy 2 tys i auto spokojnie jedzie i nie robi kangurków także jest ok. Ogulnie wszystko gra a jeśli komuś mał może kupić wersje 2.4 ale to już inne pieniądze.
Nie ma co się rozpisywać jest doskonale jak w masło, jezdzę równiez passatem,octavią i audi nie ma porównania, krótkie przełożenia a sama gałka krótka poręczna extra.
Jest wygodniej niż w poprzedniczce jednakże temat tych mocnych dobić zawieszenia na dużych dziurach u mnie również jest obecny, miałem nadzieje że honda jakoś się z tym upora w roczniku 2009 no ale najwyraźniej to pomineli. Nie jest to częste ale dość dziwne, w autach konkurencji tego nie ma. Ale poza tym jest naprawde dobrze, cicho, wygodnie z odpowiednią twardością i bardzo precyzyjnie, jeschałem ostatnio ok 200 km/h na autobahnie i muszę przyznać, cicho i bardzo precyzyjnie, wogole nie czuć prędkości. W poprzedniku było dość głośno a w audi czy VW Pasku tak dobrze już mi się nie jechało co nie znaczy że jest źle.
W standardzie czujnik przód, tył także nie ma problemu jednakże bez nich była by lipa. Lusterka świetne, duże, wszystko widać a prawe przy cofaniu się obniża także wszytko jak trzeba. W Audi trzeba było dopłacać do czujników a w Octawi prawe lusterko jet mikroskopijne a lewe nie ma przecięcia sferycznego dziwna polityka, w Hondzie nie ma tego problemu
Z przodu bardzo dobrze wszystko pod ręką sterowanie radiem jak i innymi funkcjami bez zarzutu.
Jak w porzedniczce a nawet lepiej. Szybko się nagrzewa jak i bardzo szybko chłodzi, cicho chodzi i jest bardzo wydajna.
z przodu świetnie dużo miejsca szeroko jak w BMW 5 a siedzenia to poezja wygodne świetnie trzymają i są szerokie, w związku z czym nie wbijają mi się w plecy, nawet po długiej trasie nie czuć zmęczenia, no i podłokietnik jest szeroki także nie ma walki z pasażerem o miejsce . Z tyłu jest gorzej co dopiero zaobserwowałem niedawno ponieważ z tyłu rzadko ktoś jeździ także jest mi to obojętne. Jednakże samo wejście na tylną kanapę a nie mówiąc o wyjściu biorąc pod uwagę muj wzrost jest trudne, samo siedzenie jest wygodne.
Gdyby nie to dobijanie zawieszenia na większych dziurach to było by świetnie cichutko, dużo ciszej niż w poprzeniku.
Jak na 2.0 może być w poprzednim w mieście 11 teras niecałe 10 w bezustannych korkach także może być zwłaszcza że auto jest cięższe od poprzednika. Na trasie przy 140-160 średnio 7.2 - 7.5. minimalnie nie wiem interesuje mnie tylko miasto bo tam spędzam 90% czasu.
Za 104 tys mam pełne wyposażenie bez skóry, xenony pełna elektryka extra.
Nie ma o czym pisać poprzednik przez 4 lata bez żadnych usterek mam nadzieję że z tym będzie tak samo. Puki co nic..
NIC....tak trzymać
Dziennik kosztów dla Honda Accord VIII Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW