Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Sedan

Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2011
Honda Accord VIII Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto bardzo mi się podoba,no może za wyjątkiem felg ,17 calowe wersja lifestyle.Mam nadzieje,że będzie tak samo mało awaryjne jak poprzednik.Docenić trzeba biksenony z funkcją doświetlania zakrętów,niezłym radiem premium z głośnikiem basowym,świetne fotele i rewelacyjną pozycją za kierownicą.Jeśli poszukujecie auta rodzinnego rozejrzyjcie się za superbem,passatem albo mondeo.Accord to auto nastawione przede wszystkim na kierowcę.Niezłe materiały wykończeniowe, design deski rozdzielczej,duży schowek w podłokietniku.CB radio w dalszym ciągu nie działa niestety.
Silnik typowy dla hondy,trzeba kręcić by jeżdzić dynamicznie.W porównaniu z poprzednim modelem trochę mniej żwawszy -auto znacznie cięższe, ale lepiej wyciszony-model po liftingu.Wreszcie nie gaśnie podczas ruszania.
Perfekcyjna.
Jest bardzo dobrze ,nie za miękko i nie za twardo,na zakrętach nie podpiera się lusterkami
Auto duże ,szeroka maska silnika robi wrażenie- trzeba się przyzwyczaić zwłaszcza podczas parkowania.Do tyłu niewiele widać ,pomagają duże lusterka i czujniki parkowania.
Dla mnie nic nowego ,ergonomia zbliżona do modelu poprzedniego.Ale w dalszym ciągu by włączyć radio trzeba włączyć zapłon,a jak się zachcę otworzyć drzwi to włączy się brzęczyk.Bez sensu.Świetna pozycja za kierownicą.
Jest OK.
Z przodu super,z tyłu na szerokość rewelacja ,na nogi beznadzieja ,bagażnik nie rzuca na kolana,nie foremny, nie za duży,ale większego nie potrzebuję.
Bardzo dobrze,do 140 km/h cichutko.
Zacząłem jazdę wg wskażnika ekonomiczności,tak z czystej ciekawości i wtedy rzeczywiście jest ekonomicznie.Średnie spalanie 6.1 l/100 wg komputera ,po przeliczeniu zatankowanej benzyny,wynik zbliżony.Dodam,że jeżdzę wyłącznie w trasie ,żadnych autostrad i miejskich korków.
Auto kupiłem z rocznika 2011r z rabatem prawie 20 tyś,możliwością przedłużenia gwarancji o kolejna 2 lata ,moźliwością montażu instalacji gazowej u dealera z gwarancją na auto,dodatkowym kompletem opon zimowych i promocyjnym pakietem ubezpieczenia- jak dla mnie bomba,zwłaszcza ,że ta marka niechętnie rabatuje auta.
Nie mogę nic napisać,bo posiadam go krótko.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]