Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Sedan

Piter36, 4 lata temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2011
Honda Accord VIII Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nastawione na komfort że sportowym pazurem.
Auto dopracowane mechanicznie, elektronice też nie mogę nic zarzucić nie płata figli jak w oplu vectra C. Zawieszenie bardzo dobrze zestrojone nie za miękkie nie za sztywne.Niestety jest jeden mankament to lakier który jest bardzo delikatny i podatny na odpryski oraz zarysowania.Trzeba o niego dbać, często myć i woskować i będzie dobrze.
Lubi wysokie obroty, powyżej 4,5 pokazuje swoje oblicze, nie jest to motor do wyścigów ale odpłaca bezawaryjnością jak na razie i bardzo dobrze sobie radzi z gabarytami auta, choć poprzedni model lepiej się zbierał ale ważył troszkę mniej, pewnie tu tkwi przyczyna.
Biegi wchodzą gładko i precyzyjnie. Krótki drążek zmiany biegów krótkie skoki tegoż drążka co sprawia że jest wygodny w obsłudze.
Zawieszenie precyzyjne zestrojone pod komfort na zakrętach się nie przechyla. Kompromis pomiędzy elastycznym a twardym. Poprzedni model miał zdecydowanie sztywniejszą zawieche.
Lakier miękki podatny na zarysowania i odpryski. Trzeba dbać, często myć i woskować oraz zaopatrzyć się w lakier zaprawkowy z pędzelkiem i będzie dobrze. Nie polecam czarnego koloru karoserii w tym aucie ( jest nie możliwy do utrzymania) ryski pojawiają się od samego patrzenia , chyba że komuś to nie przeszkadza.
Akurat w mojej Halinie posiadam czujniki przód, tył. Bez nich mógłbym mieć problem na początku użytkowania, teraz już się przyzwyczaiłem. Słupki przednie dość grube (uwaga na pieszych).
Wszystko swoim miejscu, obsługa urządzeń pokładowych nie sprawia mi problemu, chociaż te przełączniki o temperatury trochę nie wygodne, tu projektanci się nie popisali ale można się przyzwyczaić.
Najlepsza wydajność klimy i ogrzewania w tym aucie z pośród wcześniejszych. Bardzo szybko chłodzi i ogrzewa.
Wystarczająco dużo miejsca dla 4 osób podróżujących na długich trasach, dla 5 na krótszych. Fotele z przodu szersze i wygodniejsze niż w poprzednim modelu, dobrze trzymają na boki.
Jest dużo ciszej niż w poprzednim modelu. Silnika nie słychać na postoju w ogóle, jest słyszalny na wyższych obrotach. Szumy z zewnątrz również zdecydowanie słabsze.
Po zakupie używanego auta zainwestowałem w pakiet startowy, czyli oleje,filtry klocki. Przez 9 miesięcy nic tylko lpg i do przodu.
Auto swoje kosztuje w porównaniu z innymi markami. Jeśli znajdziemy zadbany egzemplarz, koszty zakupu nam się zwrócą z nawiązką.
Nic
Jak do tej pory nic i mam nadzieję że tak pozostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]

11,0