Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Sedan

Romek, 14 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Honda Accord VIII Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Po roku mogę powiedzieć, że nie zawiodłem się na tym samochodzie. Jest prześliczny, wyróżnia się w tłumie. Jest niezawodny i oferuje duży komfort jazdy.
Oczywiście bywają momenty gdy przydało by się więcej mocy, ale w codziennej eksploatacji, dojeździe do pracy czy wypadzie nad morze samochód spisuje się znakomicie. Stosunek masy, mocy, spalania wg mnie bardzo zadowalający.
Z początku trochę przeszkadzała mi dość daleko od konsoli odsunięta gałka zmiany biegów która w połączeniu z dość blisko przysuniętym i wysoko ustawionym fotelem (mam 168cm wzrostu) utrudniła wrzucanie 6-tki. Przyzwyczaiłem się i nie stanowi to już problemu.
Wydaje się być ciut za twardy jak na nasze drogi, ale nie będę narzekał, wiedziałem co biorę :)
Obniżające się prawe lusterko podczas cofanie to świetna sprawa. Czujniki parkowania przód i tył wystarczają by sprawnie manerwować na parkingu.
Dużą zaletą jest to, że po włączeniu ogrzewania w zimie lub chłodzenia w lecie (tryb auto) wentylator nie pracuje na pełnych obrotach od samego początku tylko zwiększa się stopniowo wraz z faktyczną temperaturą dostarczanego powietrza
Nie jestem zbyt wysoki więc dla mnie doskonale, ale \"większy\" kolega na tylnym siedzeniu dotykał już głową podsufitki (wersja z szyberdachem)
Większe dziury na drodze dają o sobie znać w kabinie, choć nie jest źle.
Spalanie w nocnej trasie (mały ruch na drodze) nad morze (600km z czego tylko 10% autostrada) wyniosło 5.9 litra (wg komputera) - były to pierwsze kilometry po zakupie. W mieście (z rzadkimi wypadami gdzieś dalej) trzeba się liczyć ze spalaniem min. 9-10 litrów, w zimie także 11-12 przy jeździe na któtkich dystansach. Przegląd po 1 roku eksploatacji jaki właśnie zaliczyłem kosztował 650 zł (olej, filtr przeciwpyłkowy + pare drobiazgów)
Cena zakupu mała nie była, ale z drugiej strony porównując do klasy premium (audi, itp.) jest znaczniej taniej (a niekoniecznie gorzej) i nie można narzekać.
Jestem już po pierwszym przeglądzie na którym skutecznie usunięte zostało lekkie dzwonienie wewnątrz konsoli środkowej (w momencie większych wibracji silnika, itp.). Drobiazg, ale bardzo irytujący i uprzykrzający jazdę - serwis poradził sobie z tym sprawnie. Od paru tygodni pojawia się okresowe \"charczenie\" w jednym z głośników po stronie kierowcy. Występuje od czasu do czasu,jak się nasili i będzie łatwe do sprawdzenia/udowodnienia głośnik zostanie wymieniony w serwisie.
Żadnych istotnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]