Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Sedan

Silnik 2.2 i-DTEC 180KM 132kW
Rok produkcji 2012
Honda Accord VIII Sedan 2.2 i-DTEC 180KM 132kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : miękki lakier
Przeniesienie napędu : problemy ze skrzynią biegów
Mam ten samochód od roku (służbowy) więc co nieco mogę napisać. Poprzednio jeździłem Audi A4 limousine B8 w benzynie 170km z turbiną. Oba samochody świetne, ale każdy z nich jednak inny. W Hondzie przede wszystkim znakomity jest silnik, chociaż czasem jeszcze te 30-40 koników by się przydało aczkolwiek nie ma problemu z dynamicznym wyprzedzaniem. Duża elastyczność i dobre przyspieszenie. Spalanie w Warszawie 8 litrów a nogę mam „dynamiczną” (Audi spalało 14 litrów benzyny). Na trasie do Chorwacji średnie spalanie wyszło 6.5 litra przy prędkościach na autostradzie 150km/h ale i 50km/h na gierkówce. Jadąc np. na 6 biegu 140km/h chwila moment i bez redukcji jest 170km/h jak trzeba podgonić. Bardzo dobre wykończenie wnętrza, czarna podsufitka, kierownica skórzana, fotele skóra-alcantara aczkolwiek pewne niuanse jeśli chodzi o wykonanie były lepsze w Audi…. ale nie będę się rozpisywał, to są detale. Design deski jak komu się podoba. Ja nie narzekam, dodatkowo czerwone podświetlenie zegarów. Wszystkie przyciski w zasadzie intuicyjnie rozmieszczone więc ergonomia ok. Chłodzony schowek, porty usb oraz fajna sprawa doświetlanie zakrętów. To działa. Nie mam pełnej opcji jeśli chodzi o LKAS itp., ale to co jest w zupełności wystarcza. Fotel kierowcy wygodny, podgrzewany z podparciem lędźwi. Na tylnej kanapie miejsce w zasadzie tylko dla dwóch osób, trzy to ciasnota. Dłuższa trasa odpada na jazdę w pięć osób . Ja jestem niski i z przodu jest miejsca w sam raz. Jak ktoś jest duży to może nie czuć się komfortowo. Dodatkowo mam panel nawigacji, telewizji oraz kamerę cofania co bardzo ułatwia życie przy parkowaniu sedanem. Minusy: - Od początku przy bardzo szybkiej zmianie biegów czasem nie wchodzi 3 bieg i to jest wręcz niebezpieczne np. przy wyprzedzaniu. W serwisie mówią że jest wszystko ok. a nie jest. W samochodzie w tej cenie i o zacięciu sportowym ze znaczkiem TypeS to niedopuszczalne - bardzo miękki lakier. Po jednej zimie i dużej dbałości z mojej strony, bez mycia na szczotach itp. są już swirle. Bardzo łatwo się rysuje - regulacja wycieraczek – funkcja auto w zasadzie ok. , ale już przy pracy ciągłej jak staniesz na światłach wycieraczki dalej chodzą szybko. Moja renówka 99 miała system wyłączania wycieraczek jak samochód stawał i tylko co kilkanaście sekund przejechały… drobiazg ale denerwuje - w sumie mały bagażnik w sedanie i wchodzące zakola, do tego mały otwór (ale biorąc sedana byłem na to przygotowany. Nie ma gdzie przyczepić gaśnicy - bardzo delikatne plastiki na tunelu środkowym we wnętrzu samochodu, niezmiernie łatwo się rysują - dziwna polityka przeglądów Hondy. Przykładowo po roku wyskakuje komunikat o konieczności zrobienia normalnego przeglądu, ale w następnym miesiącu może być konieczna kolejna wizyta w serwisie np. na wymianę filtra przeciwpyłowego. Na przeglądzie normalnym nie mogą awansem wymienić od razu filtra dopóki komputer nie zasygnalizuje
Świetny motor
Problemy z 3 biegiem
Dobrze się prowadzi, chociaż czasem niskoprofilowe opony na felgach 18" przypomnają o sobie
Ok. Do tyłu jak to w sedanie ale dużo lepiej niż np w Insigni
Bardzo dobra. Wszystko na swoim miejscu
Jak to diesel. Zimą przy parkowaniu na dworze potrzebuje ok 15 minut aby się nagrzać
Ale dla rozmiaru "japońskiego" człowieka
W zasadzie ciężko się zorientować, że to diesel.
chociaż przeglądy chyba tanie nie są

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i-DTEC 180KM 132kW [l/100km]

Honda Accord VIII Sedan