Ocena kierowcy - Honda City V

kunio1@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2007
Honda City V 1.4 i 83KM 61kW 2002-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Koszmarnie wielki bagażnik - zmieści się wszystko :)
Superekonomiczny silniczek, bo tylko 1339. Większy i mocniejszy więcej by palił. Przestrzeń bagażowa i nietypowa możliwości składania oparć- REWELACJA! No i to jest HONDA.... Rewelacyjne auto dla normalnych kierowców. Wariaci i tak kupują stare BMW serii 3 z wypierdzianymi fotelami :P Bardzo nietypowy design tak niektórych kłuje w oczy, że mi w pierwszą noc ktoś oklepał drzwi ze złości :P Bardzo zwrotny.
Nie jest to 1.4, tylko 1339 (z dwoma świecami na cylinder). Niektóre czasopisma podają więc 1.3. Silnik wystarczający dla osób traktujących auto jako środek transportu, nie jako wyścigówkę - 83KM. Chociaż na wyższych obrotach potrafi swoje pokazać :P W Azji jest wersja 1.6 - u nas też by się przydała. Sumarycznie silnik to olbrzymi plus tego auta. 1339 schodzi w niektórych ubezpieczalniach do niższej kategorii :P Taki sam silnik montują do Civica!!
Żadnych problemów. Krótkie skoki, zero haczenia - bardzo duży plus (mnie denerwowało na początku stukanie metalowej obręczy od pokrowca lewarka na samej górze o sam lewarek... do przyzwyczajenia po 100km :)
Dosyć twarda, przez co dobrze trzyma się w zakrętach ale na wybojach trochę to czuć. Czuć boczne podmuchy mocnego wiatru. Ultraczułe wspomaganie kierownicy!!!!
Do tyłu nie za dobrze (zagłówki), ale od czego są super asferyczne lusterka (w wersji Sport elektrycznie składane na guziczek)? Przód i boki OK. Mała szybka przy przednich słupkach do niczego nie służy. Ciekawostka dla mnie to plastikowe klosze przednich lamp :0
Wszystko na miejscu i bez zbędnych kombinacji. Rewelacyjny bagażnik robi kosmiczne wrażenie. Dodatkowa możliwość składania tylnej kanapy do góry w stosunku 2/3 lub składania w linii bagażnika - po prostu mała bagazówka!! 500 litrów!! Tu mi brak skali na ocenę :) Bardzo dobre siedzenia. Duży minus - brak termometru.
Manualna klima wsysa w mig każdy opar na szybie. Ogólnie wentylacja super.
Wg mnie rewelacja. Każdy kto wsiada nie może wyjść z podziwu. Trochę jak w kinie. Niektórzy narzekają, że za mało miejsca z przodu dla wysokich. Ja nie mam 185cm wzrostu więc nie ma na co narzekać. Dziwne są puste przestrzenie pod wykładziną podłogi.
Super cicho do jakichś 120km/h i 3500 obr. Potem silnik słychać, ale ma fajny pomruk :)))) Poza tym dość ciekawy objaw - bak jest pod podłogą, więc czasem słuchać chlupanie paliwa :) Bardzo dobre głośniki fabryczne (ale brak możliwości odtwarzania MP3) - odtwarza też nagrywane CD (ale dobrych firm - przy ´noname´ potrafi się przycinać).
Pokażcie mi benzyniaka, który tyle pali przy takich osiągach! Moja wersja Sport testowo spaliła przy spokojnej jeździe w trasie 4,8 litra, więc mniej niż podaje katalog. Jeśli chodzi o przeglądy - dopiero zobaczę :) Ale i tak są rzadziej niż w wielu innych markach - co 20tys. lub co rok.
Cena za wersję Sport trochę za wysoka - 55tys. Ale tylko w niej są w boczne poduszki - niedostępne nawet w opcji w tańszych wersjach.
Od nowości koło zegarów przy szybkiej jeździe czasem coś obije się od plastiku - jakiś kabelek? Jestem super wyczulony na takie rzeczy (może to zboczenie). No i jeden plastik na słupku środkowym odłazi czasem z zapinki. Składana w Turcji - zobaczymy co będzie dalej.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]