Ocena kierowcy - Honda Civic IV Sedan

Wally wally@2com.pl, 21 lat temu
Silnik 1.6i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1991
Honda Civic IV Sedan 1.6i 16V 110KM 81kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Zakochalem sie w tym samochodzie choc nie kazdemu podoba sie sedan. Mam dosyc malo spotykana konfiguracje silnikowa - D16A7 ktora mimo SOHC i braku katalizatora ma podobno 129 koni. Czekam na lato gdzie gdy sedan ujawni swoje walory uzytkowe. Na razie jestem zauroczony ale mysle ze zmieni sie to w uczucie :-))) Pozdrawiam wszystkich !!!
Jeden walek, sedan ale bez katalizatora (3 tlumiki). Wszedzie w necie pisza, ze ten silnik ma 130 koni (wg. karty pojazdu 116 KM ??) Wrazenia niesamowite - mam ja tydzien ale juz sie zakochalem - HONDA RuLeZ
Obawialem sie o skrzynie po przeczytanych opiniach na temat 1-ki i wstecznego - u mnie SUPER
Wspomaganie jest zajebiste - idealna sila. Promien skretu lepszy niz moj poprzeni VW Polo z ´84
Mam sedana - moze tutaj sie wyzej siedzi ale jest ok. tyl niski ale wyraznie zaznaczony - zero problemow.
Hmm wszytsko pod reka. Mozna po minucie wszystkim sterowac bez patrzenia. Dla mnie bomba.
Szybko sie nagrzewa. Wietrzenie tez fajne bo mam wielki elektryczny szyberdach. Wiecej opini po lecie.
Z przodu ideal - bardzo duze miejsca kolo pedalow (duzy plus) - w porownaniu z VW-AUDI jest to wrecz Maybach. Jak ja jade (190 cm, 110 kg wagi) w tylu moze usiasc nawet taka osoba jak ja - SEDAN
Tutaj mieszane odczucia. Do 3000 rpm przyjemnie ale i tak glosnawo. Botem eksplozja mocy daje mocno o sobie znac. Ale o gustach sie nie dyskutuje.
Zamulajac (1-2 tys obr.) mozna podobno zejsc do 7 litrow w miescie (130 koni). Jeszcze nie przejechalem nia nawet 100 km ale mysle ze spokojnie w 8-9 L przy dynamicznej jezdzie sie zmieszcze nawet w zime.
Teraz jakosc - ok: 230 tys wg. poprzednich uzytkownikow calkowicie bezproblemowa, serwisowanie napewno jej w tym pomoglo. Zadnych stukow, drgan ani niepokojacych odglosow. Wszystko dziala, nic nie cieknie ani sie zezi. Coz mozna wiecej wymagac po 12 letnim samochodzie za 10 tys zl. Moze wloze gaz ale to kwestia spalania. Podziele sie z Wami opiniami za rok. 3majcie sie Swoich Hond !!
Nie moge jeszcze nic powiedziec - stawiam na spokojna eksploatacje bo autko jest bardzo zadbane i bylo przez 7 lat serwisowane.
Mam nadzieje ze bedzie bezproblemowo bo podobno Honda w tym punkcie przegrywa z niemcami - drogie naprawy.
Honda Civic IV Sedan