Ocena kierowcy - Honda Civic IX Sedan

Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2012
Honda Civic IX Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Biorąc całokształt pod uwagę osobiście jestem bardzo zadowolony.Większość mankamentów mnie jako kierowcy nie przeszkadza.W sumie po chwili zastanowienia myślę, że tylko problemy z tą trójką.A, że i to nie zawsze występuje ogólnie Honda Civic otrzymuje ode mnie ocenę 5.
Jak dla mnie po przejechaniu 5 tyś. jest ok.Trochę słabo ciągnie od dołu, ale w końcu jest to wolnossący motor.Za to od 4 do 7 tyś obr/min super.Czyli jak to w Hondzie.Poza tym przy prędkościach \"autostradowych\" jest trochę głośno w porównaniu do niektórych aut konkurencji.Ale to tez typowa cecha silników z logo H.Średnie spalanie na tym dystansie 8,1 ltr/100 km.Tak wskazuje komputer.Dystans mniej więcej 50/50 miasto/trasa.
W sumie wszystko działa poprawnie, skok lewarka jest krótki, biegi wchodzą gładko ale... no właśnie: czasem mam mały problem z wrzuceniem trójki tzn. pojawia się lekki opór i trzeba \"pokombinować\". Mój teść mam też sedana, ale 8 generacji i podobny problem.Serwis nie poradził sobie z tym, uznano, ze \"ten typ tak ma \".
Cóż można napisać: klasa sama w sobie.
W sumie pewnie jak każdy pewnie trochę ponarzekam na widoczność do tyłu.Szyba nie jest zbyt duża, do tego nachylona dość mocno i do tego wysokie zagłówki.Ale za to wielki \"+\" za boczne lusterka.Są duże, świetnie się regulują.Do tego mam jeszcze kpl czujników parkowania.Czasem naprawdę ułatwiają manewry...
Tutaj nie mam uwag.Jak dla mnie(180 cm wzrostu, 97 kg wagi) fotele są wygodne i nie męczą nawet przy długiej podróży.Wszelkie przyciski są pod ręką a ich obsługa wg/mnie intuicyjna.To zapewne zasługa tego, że jest ich mało.Bo np. jak oglądałem focusa to dla mnie konsola środkowa jest przerostem formy na treścią.
W tej kategorii również nie mam zastrzeżeń.Wszystko jest w najlepszym porządku.
Z przodu jest super.Miejsca pod dostatkiem.Regulacja fotela i oparcia wystarczająca.Tylna kanapa wygodna dla 2 osób.Tylko, że znowu pojawia się jedno ale.Kiedy siadam wygodnie za kierownicę , pasażer za mną, będący mojej postury mam mało miejsca na nogi. \"+\" należy się, za prawie płaską podłogę w tyłu.
Jak wyżej.Ogólnie nie narzekam.Tyle, że przy wyższych prędkościach obrotowych robi się nieco głośno.Prywatnie lubię ten dzwięk silnika, moja żona już mniej...
Tutaj nie mam uwag.Zużycie paliwa jest na akceptowalnym poziomie.Natomiast ceny przeglądów w ASO super.Nikt, a oglądałem kilka aut nie jest tak tani.To był jeden z czynników, dla których wybrałem ponownie Hondę; gwarancja 3 lata ( większość konkurencji przeciętnie 2), przegląd co 20 tyś km ( pozostali najczęściej co 15 tyś.) Przykład przeglądu: 1-szy civica niecałe 600 zł brutto, 1-szy focusa niespełna 1100 zł brutto.
To jest największy atut tego modelu, a może i nawet całej marki.Przed zakupem oglądałem i jeżdziłem \"testowo\" ; focusem, mazdą 3, astrą, cruzem, alteą, i30, yeti, 308, corollą.W każdym z tych aut było coś fajnego.Ale część przy porównywalnym wyposażeniu była droższa, reszta po doposażeniu do civica również droższa lub porównywalna, ale za to z krótszą gwarancją i/lub częstszym okresem serwisowania.I jeszcze jedno.Gdybym kupował auto sercem padło by na Mazdę 3.Ale na szczęście w odpowiednim momencie do głosu doszedł rozum i żona ;) i na tą chwilę jest szczęśliwym posiadaczem Civica.
Zbyt mało km przejechałem aby cokolwiek napisać.
Tutaj podobnie jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

9,2