Oceny Honda Civic IX

Najnowsze oceny Honda Civic IX

~Mariusz
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Honda Civic IX
Witam. Hondę Civic 1.8 w wersji Lifestyle mam od miesiąca. Poprzedni samochód (Honda HRV z 2015 r. sprzedałem poważnie uszkodzony w kolizji drogowej) był fajny ale rodzince pozostał uraz i trzeba było kupić coś innego :). Jako że wcześniej przez pięć lat jeździłem civikiem VIII generacji (z 2010 r) przez fakt całkowitej bezawaryjności tego modelu i nie ukrywam że również przez sentyment wybór nowego pojazdu padł na Hondę Civic IX generacji z...
2,8
~Dżenkins
Honda Civic IX
Postaram się uzasadnić tą ocenę wypełniając rubryki poniżej i zaznaczyć, że oceniając ten samochód patrząc z pozycji kluczowych podzespołów, należałoby zaznaczyć tragicznie. Ogólnie uważam ten pojazd za moje największe nieporozumienie motoryzacyjne. Przejechałem nim już sporo kilometrów (a było by już ich więcej, gdyby nie awarie) i uważam swoją opinię za ugruntowaną.
~andy
Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Honda Civic IX
Auto o nietypowej urodzie i nie wszystkim się podoba, uważam, że nie musi. Do salonu wszedłem z zamiarem raczej pooglądania, dalej miało być jeszcze kilku innych dilerów. Efekt - wyszedłem z salonu z zamówionym autem i przeświadczeniem, że zamówiłem nietuzinkowy samochód. po czternastu miesiącach użytkowania nie przestaję go podziwiać.
~ss
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Honda Civic IX
Samochód został dobrze skonstruowany przed względem kierowcy, daje mu świetne wrażenie "wyczucia" wszystkich mechanizmów i poczucia kontroli nad samochodem. To dopiero początki, jednak jestem z dnia na dzień coraz to bardziej zadowolony z użytkowania Hondy. Dynamika rośnie z biegiem kilometrów, czuć też wyraźnie jak przez pierwsze tysiące km wszystko się układa i stabilizuje (skrzynia, sprzęgło, oddawanie mocy).
~Marek
Honda Civic IX
Jest postęp w stosunku do VIII. Ciszej, bardziej miękki, naprawdę bardzo dobra jakość materiałów w środku. Spalanie też pokazuje postęp we właściwym kierunku. Bardzo udany model, a pisze to osoba dla której to juz 3 Civic.
~Zoltar
Honda Civic IX
Samochód wybrałem ze względu na niską cenę za rocznik 2012r., ale jestem średnio zadowolony. Spodziewałem się więcej, może za dużo.
~Bob
Honda Civic IX
Myślałem, że Honda to nadal Honda, ale się zawiodłem. Silnik to wozidło dla emerytów, które trzeba katować, a i tak przy tej masie nie jedzie. Elastyczność nie istnieje - np. chcesz przyspieszyć na IV biegu sprawnie od 60 km/h - zapomnij, od razu redukuj do 2-ki ! Nie zapominaj dolać oleju jak kręcisz silnik - mój bierze ok. litra na 8000 km...Na autostradzie wszystko fajnie dopóki ktoś nie zajedzie drogi, wtedy redukuj z VI-tki do...
~zdenek84
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Honda Civic IX
Auto jako całość oceniam bardzo dobrze, jak na razie nie widzę żadnych poważnych mankamentów. Na pewno jedno z najlepszych aut w segmencie kompaktowych kombi.
~miebiediesie
Honda Civic IX
Polecam młodym, na skode octavie jeszcze będzie czas.
~ketjow
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Honda Civic IX
Dobre prowadzenie, wygoda, ergonomia chyba nie ma lepszego auta w tej klasie za ta cene. Jak wybierze sie konkurencje i bedzie chcialo sie miec porownywalne parametry wychodzi w wiekszosci drozej lub mniej oszczedniej. Trzeba zwrocic takze uwage na to ze Honda nie traci tak duzo na wrtosci z czasem jak konkurencja.