Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

hercik, 15 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : tylne błotniki lubi rdza wejść oraz tylna klapa mi zaczyna wychodzić będe musiał się z tym uporać.
Mam honde od ponad roku zrobiłem 31tys i bez większych problemów regularna wymiana olejów to standard co wymienić musiałem tłumik bo był od nowość i troche się obluzował a że honda niska to go urwałem na wzniesieniu a potem wymiana przedniego lewgo wachacza ale te cześć były od nowość a ma już przejechne ponad 174tys oraz 13lat i żadnych wiecej usterek i nie odmówiła mi posuszenistwa nigdy (odpukać puk puk)a mieszkam teraz w Norwegii i robie kilometrów,jezidziłem innymi samochodami też słurzbowymi mam porównanie ona oprucz tego że słabo wyposarzona ale to można wybaczyć na co oczekiwać od auta z lat 90tych,jak się prowadzi naprawde durzo lepiej od tych co jezidziłem i naprawde polecam hondy civic ale te z lat 90tych i poczotku 2000 mają to coś,a te nowe słyszałem że zrobiły się rodzine to nie jest to samo psują opinie chyba że type-r ale one kosztują a te za nie durze pieniądze można kupić i czuć frajde z jazdy to jest samochud dla ludzi co lubią jezidzić mieć namiastke samochodu sportowego a nie stać go na inne sportowe samochody.Następne auto jakie chciał bym kupić to też honda ale mocniejsz,młodsza a może inny model.
Silnik jeżeli regularnie wymienia się olej to bez problemów.Kopułke od zapłonu w czasie zimy i po sprawdzić bo sól wchodzi tak było w moim przypadku i cięrzko odpala a jak był zimny to gasnoł.Przy pojemność 1.3 16v to silnik dynamiczny przy 3tys obr i wrzucając beigi 1,2,3 no i 4 ładnie i rzwawo idzie do przodu.
Czasami nie wchodzi wsteczny ale to typowe,wtedy wrzucam biegi 4 lub 3 i wchodzi.A tak bez problemów krutkie przełorzenia dla nie dosiwiadczonych kierowców mam rade żeby uwarzali bo zrywa albo można szybko spalić sprzęgło w kąnicu sportowe heh.
Dobry nie przechyla na zakrętach i można sie pobawić a na dobrych alusach na troszke więcej można sobie pozwolić ale nie do przesady.
Z przodu nie widać maski bo opada na duł i na wyczucie parkować i podjerzdzają do innych samochodów.W lusterkach widoczność dobra.
Wszytko pod ręką to co potrzeba to jest i żadnych bajerów.Tylko słabe wyposarzenie ale na co morzna oczekiwać na samochód z lat 90tych.
Nawet dobre tylko w zime troszke trzeba czekać żeby się nagrzała.
Z przodu bardzo durzo miejsca dla kierowcy i pasażera troszke gorzej z tyłu mają ale w kąnicu robiona na styl sportowy.
Troszke głosino a przy 130km/h albo ponad robi się już głosino.
Ile się w leje tyle zje heh.Jak tak do 3tys obr nawer niezile ale jak chcesz jezidzić żwawiej to spali tak z 8litrów a jak poszaleć to więcej.Ale nie jest źle a tak pozatym japoniczyki lubią zjeść.
Samochód prawie bez awaryjny ale w karzdym z biegiem czasu się coś popsuje,dobra jakość za nie dłurze pieniądze.
Mały drobiazg sól na kopułce w czsie zimy nie chciała odpalać a jak zimna gasła.A tak żadnych problemów.
Jak na samochód 13letni dobra nawet bardzo dobra (odpukać puk puk)Ja wymieniałem tłumik bo urwałem i wachacz z przodu lewy jedne z najdroszch a reszta bez zarzutów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,3