Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

fifka, 15 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Cudo chociarz apetyt rosnie na wiecej koni...
Karoseria : Nie ma co mowic auto rdzewieje i trudno sie dziwic przy takim wieku i corocznej dawce solnego syfu fundowanego przez drogowców to nawet czołg by zardzewiał!
Układ elektryczny : Jak wspomniałem elektryka czasem lubi nawali ale z reguły sa to pierdoły.
Bardzo dobre auto, na prawde szczerze polecam. Linia auta po prostu jest niesamowita. Jak dla mnie jajka sa po prostu przepiękne (oczywiscie dobrze zrobione w sportowym stylu). Auto ma sportowa sylwetke i silniki. Co tu durzo mówić? Honda- power of dreams :)
Jestem bardzo mile zaskoczony, wlasciwie silniki Hondy to sedno tej marki. Silik jak na skromne 1.3 jest bardzo dynamiczny i wydaje z siebie piekny dzwiek (niejedna osoba po jego głosie nie mogła uwierzyc ze to 1.3 tak mruczy). Kreci sie do około 7 tys. Powyzej 5 tys Honda pokazuje swoje prawdziwe oblicze! :) Predkosc na 1. biegu 60km/h, na 2. 110-115, na 3. ponad 130, 4. ponad 170 piatka juz bardziej do podtrzymania predkosci. Jak zapakujesz 4-5 osob do auta to auto juz sie bardzo muli ale daje rade. Ja jechalem nia w 4 osoby 180km/h. Auto bardzo dobrze przyspiesza jak na tak małą pojemnosc. Mozna zrobic niezła niespodzianke nie jednemu cwanaiczkowi w golfie II lub III jak pozyczy od kumpla ;) Przy okazji jezeli ktoś jest w temacie to wie ze silnik jest bardzo podatny na rozne modyfikacje. Zapraszam na civicklub.pl
Skrzynia jest rewelacyjna. Jeździłem wieloma autami i w zadnym skrzynia nie chodzila jak w tym. DOSŁOWNIE mozna zmieniac biegi jednym palcem!
Brak wspomagania w mojej chondzie daje o sobie znac, szczegolnie jak sie jezdzi na 15\" felgach z oponami 195. Trudno jak sie czlowiek chce lansowac to musi sie namachac :) Na \"normalnych\" oponach autko sie jako tako trzyma, na alusach z szerszymi oponami jest jak przyklejone do drogi. Szerokość tego auta daje swoje w przyczepności.
Widoczność bardzo dobra w kazdym kierunku. Denerwujaca sprawą sa oslepiajace swiatła aut jadacych z naprzeciwka jak i z tyłu. Auto jest niskie i promien swiatla innych aut czesto daje po oczach.
Niestety moja Hondzia jest całkowicie goła w wyposarzeniu. Z jednej strony to dobrze- brak wspomagania=lepsze czucie auta i im mniej elektryki tym mniej rzeczy do zepsucia sie jednak z drugiej strony kazdy lubi miec troche wygody. Kierownica bardzo dobrze dopasowana razem z \"łopatkami\" od swiatel i wycieraczek. Jedyne co mnie denerwuje to popielniczka. Jest w takim miejscu ze zeby do niej trafic czlowiek musi na chwile spuscic wzrok z drogi:/
Auto po rozgrzaniu silnika bardzo szybko nagrzewa sie w srodku. W zimie z ustawiona max temp i wentylatorem na 1 biegu mozna spokojnie jeszcze okno otworzyc bo robi sie duszno. Klimy nie mam wiec sie nie wypowiadam.
Jak dla mnie bardzo wygodne auto. Siedzi sie nisko i pewnie, duzo miejsca z przodu. Z tyłu zadziwiajaco jak na tak nieduże auto tez sporo miejsca.
Co jak co ale trzeba sobie zadac pytanie... albo sie kupuje auto luksusowe w ktorym jest cicho jak w muzeum albo kupuje sie Honde w ktorej silniczek to muzyka dla ucha kazdego faceta. Mowiac w prost wyciszenie jest słabe ale o to tu przecierz chodzi!
Srednie spalanie w miescie to ok 8 litrow, trasa wiadomo mniej. Jak sie ja kreci to moze nawet wyjsc ponad 10l ale frajda z jazdy niesamowita ;)
Po co mam odpowiadać na to pytanie? Jak nie wiesz to wejdz na allegro czy otomoto i porównaj sobie ceny Civic z innymi autami z tego samego rocznika. Chyba o czyms to swiadczy!
Od kad ja mam poza rzeczami ktore sie zużywają spalił mi sie wentylator nawiewu w kabinie auta.
Zadnych powazniejszych usterek. Auto na prawde bardzo dobrze wykonane.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

8,3