Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Tomatlover, 10 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Łatwy do naprawy na własną rękę. Miałem nie mały problem z gaźnikiem. Krztusił się, gasł, podawał za mało paliwa. Wymieniłem górną część tego elementu, kupiłem specjalny materiał na uszczelkę, wydrukowałem na nim własną w odpowiednim rozmiarze i śmiga jak ta lala! Idealne autko!
Karoseria : Rdza
Hanka fantastyczna!
Posiadam silnik 1.3 z odblokowaną drugą przepustnicą co prawdopodobnie daje 90KM. Auto rzeczywiście żywszę. Fajnie się zbiera powyżej 4 tysięcy obrotów.
Skrzynia chodzi wyśmienicie. Mam trochę wytarte sprzęgło, ale działa idealnie. Czasem w suche dni trochę trzeszczy, ale idzie przywyknąć. Możliwe że da się nasmarować, ale nie robiłem tego jeszcze.
Wspomaganie świetne. Co prawda to nie najnowszy model, ale działa i nie ciężko się skręca.
Widoczność jest bardzo dobra. Fajnie idzie wyczuć samochodzik, wszędzie się wcisnąć i zmieścić. Jestem dość wysoki(190 cm) i czasem mam problem z wysiadaniem z samochodu jak za blisko stanę, ale do tego też już przywykłem. Nie powoduje to żadnych bólów kręgosłupa ani innych. Jedynie zadrapania na innych autach : )
Wszystko co potrzebne jest w środku. Niestety nie mam poduszki powietrznej, która pewnie i tak by ledwo mnie ochroniła przed wypadkiem, oraz brak klimy. Pewnie jest w droższych modelach. Przydałaby się!
Ogrzewanie zajebiste. W zimę nie ma zimno, Wentylacja świetna. W porównaniu do Fiata Brava, gdzie wszystko paruje, przy 4 osobach i mocnym deszczu, przednia szyba i szyby kierowcy oraz pasażera przy mocniejszym nawiewie są suche. Trochę to słychać, ale komfort jazdy jest zachowany.
Miejsca dużo! Wożę do szkoły wysokich ludzi mojego wzrostu (190cm) i nie narzekają na mało miejsca z tyłu. Jednak wadą jest wysiadanie. Przy tym wzroście nie jest łatwo.
Wyciszenie mierne. Lubie odgłos wydechu oraz silnika, ale czasem nie słyszę jak ktoś do mnie coś mówi. Jak się jeździ samemu, to radio wyłączone prawie cały czas. Dźwięk silnika zastępuje wszystkie piosenki!
Sam sobie opłacam autko i ubezpieczenie wynosi mnie 1400 zł. To trochę dużo bez zniżek. W tym roku dadzą mi 10% więc może bd płacił odrobinę mniej. Nie liczę na wielkie ulgi : ( Ciągle na wysokich obrotach około 4 lub powyżej. Spalanie około 10 litrów. To dużo, ale ponoć da się ograniczyć to do 7 przy mniejszych obrotach. Mimo wszystko ciężko zmniejszyć obroty w takim autku. Zrozumiesz mnie jak siądziesz za kółkiem :)
Cena do jakości jest ponad idealna. Za 2 koła idzie kupić fajną civic na gaźniku (jak moja) i poszaleć. Fantastyczne auto, warte swojej ceny i zajebiste do dalszej modyfikacji. To mój pierwszy samochód i zamierzam w niego inwestować. Nie chce nic nowego. Ani BMW1 ani żadnego Audi A3. Wmontować Vtec do Hondy i czuć że samochód chce odlecieć! Fantastyczny wóz!
Z drobnych usterek: Słabo otwierający się szyberdach, wystarczy nasmarować. Ledwo otwierające okna. I w moim wypadku, o dziwo, samo otwierające się drzwi pasażera. Ale to kwestia mojej zabawy z zamkiem.
Rdza. To jedyny mankament tego samochodu. Dużo i w szybkim czasie. Nie wiem czy jest sens dbać o to w elementach. Lepiej wyjdzie wymalować całe nadwozie i przy okazji zalepić dziury.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,8