Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Rejdyn, 9 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pozytywnie zaskoczyło mnie zawieszenie. Na zakrętach niemal wale nie trzeba zwalniać, auto pojedzie jak po szynach
Auto bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Nigdy nie jeździłem samochodem, który tak przyjemnie się prowadzi i daje tyle frajdy, mimo tego, że nie jest drogi. Śmieszą mnie opinie, że Honda pije olej w zastraszających ilościach, większość czasu stoi u mechanika i strasznie rdzewieje. Jest wiele samochodów, które rdza lubi o wiele bardziej niż Civica. No i przez 2 lata użytkowania nie miałem żadnej poważnej usterki.
Silnik jest żwawy, jednak jedyne co razi to niski moment obrotowy, przez co redukcja biegów jest bardzo częstym zjawiskiem. Na szczęście jak to w Hondach - modyfikacje są bardzo łatwe, więc osiągi można bez problemu podnieść.
Skrzynia reaguje szybko, biegi wchodzą dosyć dobrze. Ma dość sportową charakterystykę. Lewarkiem operuje się szybko, skrzynia nie pozwala na spokojne i powolne wbijanie biegów. Problem jest jednak ze wstecznym. Czasami trzeba próbować 2-3 razy, bo nie chce się wbić.
Tutaj jest po prostu wyśmienicie. Auto trzyma się zakrętów jakby jechało po szynach, układ kierowniczy jest czuły, szybko reaguje. Może zadziwić to, co samochód z tej półki cenowej oferuje :)
Z widocznością jest średnio. Niska pozycja za kierownicą ogranicza widoczność do przodu przy parkowaniu, a wysoko położona krawędź tylnej szyby utrudnia parkowanie tyłem.
Jakość wykonania jest dobra. Nic nie trzeszczy, plastiki dobrze spasowane. Przyciski są pod ręką, łatwo jest się nauczyć ich położenia, więc po kilku miesiącach jazdy można operować nimi "na pamięć".
Wentylacja bardzo dobrze funkcjonuje. W niektórych samochodach nie czuć zmiany temperatury. Tutaj w zimę dosłownie w minutę w aucie jest ciepło i przytulnie, a w lato dobrze dmucha zimnym powietrzem.
Samochód jest mniejszego segmentu, jednak miejsca w środku jest bardzo dużo. Wysoka osoba może wyprostować nogi z przodu bez problemu. Z tyłu na nogi miejsca jest wystarczająco. W aucie siedzi się nisko, dzięki czemu nie ma problemu, że ktoś uderza głową o podsufitkę.
Jak w większości japońskich aut z tamtych lat - wyciszenia praktycznie nie ma. Cztery maty na podłodze, to wszystko. Przy wyższych prędkościach robi się głośno, a na luźnej nawierzchni kamyczki dzwonią o nadkola.
Honda niemal wcale się nie psuje. Jedyne za co płacę przy używaniu tego auta, to za paliwo. Przy dynamicznej jeździe niestety lubi sobie troszkę więcej łyknąć :)
Jakość w stosunku do ceny jest wspaniała. Samochód, który daje tyle frajdy i przyjemności z jazdy, a przy okazji jest niezawodny i dobrze wykonany. Lepszego wyboru na rynku nie ma :)
Drobne usterki dotyczą głównie elektryki lub plastików. Miałem problem z centralnym zamkiem, który udało się rozwiązać w 10 minut, zerowym kosztem. Plastiki we wnętrzu są wytrzymałe, jednak po tylu latach używania lubią czasami odmówić posłuszeństwa - złamana klamka schowka.
Poważnych usterek jak na razie nie miałem. Odpukać! :) Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, zawsze dowiedzie mnie do celu. Każda przejażdżka kończy się uśmiechem na twarzy.
Honda Civic V Hatchback