Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

geist@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Honda Civic V Hatchback 1.4 i 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Kupiłem auto 10 letnie i po przeglądzie okazało się ze nie musze nic wymieniać! Świetne auto dla młodego człowieka chcącego miec dynamiczne auto a jednocześnie dość oszczędne, bardzo niezawodne i praktyczne. Co prawda nie pali tyle co diesel ale tylko mając hondę poznasz smak wkręcania silnika do 6000 obr/min. !!! i to bez szkody dla silnika. Posiadam wersję pięciodrzwiową która jest mniej sportowa ale za to dużo praktyczniejsza - bagażnik. Łatwiej tez kupić wersję pięciodrzwiową z dobrego źrtódła - nie zakatowaną!
Silnik pomimo 10 lat na karku pracuje doskonale. Świetnie wkręca się na obroty, pracuje równo. Jakakolwiek moc powyżej 2000 obrotów, dynamika od 3000-4000 obrotów ale to w końcu honda. Silnik cichy.
Daję 4 a nie 5 bo czasem chaczy (ale to chyba raczej moja wina :D) i do tego notorycznie jęczy wsteczny podczas wrzucania - straszny dźwięk! Niekiedy trzeba wysprzęglić ponownie aby weszła jedynka - bardzo żadko. Ogólnie skrzynia o sportowym zacięciu - krótka i precyzyjna.
DOSKONALE!!! Dopiero nierówności asfaltu powodują utratę przyczepności. Świetnie trzyma się drogi. Pewne zachowanie przy wysokich prędkościach. Od kąd mam honde nie zwalniam przed zakrętem !!! :D
Świetne lusterka boczne! Do tyłu jako tako. Ogólnie dobrze.
Bardzo mało uchwytów i schowków i jakieś takie nieporęczne... Nie ma miejsca na napoje - bardzo potrzebne w trasie. Wszystkie przełaczniki pod ręką. Bardzo denerwuje potrzeba samodzielnego uruchamienia wycieraczek przy myciu szyb!
Jest lato a mam klimatyzację więc nie narzekam - bardzo dobrze.
Z przodu przestronnie, z tyłu ocieram głowa o dach (186cm wzrostu) ale nie jest źle. Ogólnie bardzo wygodnie i luźno.
Jak na mój gust cichutko. W trasie nie męczy.
Spalanie w dużej mierze zależy od kierowcy. Mi pali średnio okolo 7-8 litrów (jeżdżę głównie po mieście) ale podobno można palic 6-7... Klima chodzi non-stop a to tez podnosi spalanie. Uważam, że jak na osiągi i masę pali tyle ile powinien.
Przeciętnie honda jest droższa od coroll i almer ale to auta bardziej rodzinne. Honda daje posmak sportu. Mam poczucie dobrze wydanych pieniędzy.
Nic się nie psuje!
Nic, nic, nic! Mimo wieku! (10lat)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 90KM 66kW [l/100km]

7,3