Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Ixon, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Honda Civic V Hatchback 1.4 i 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Dla mnie ekstra. Moze dlatego ze przesiadłem sie z Poldasa... :) ale jeździlem paroma autami, i to mi sie naprawde podoba.
elegancko, bardzo elastyczny. do 120 km/h cicho, potem troszke głośniej, ale na moje jeżdzenie - rzadko na autostradzie - zupelnie wystarcza.
czasem wsteczny zalapuje za 2, 3 razem. poza tym super.
prowadzi sie genial. Cicho, stabilnie. jednak warunek - dobra droga :) na wertepach troche stuka. dobry asfalt - płynie. jedyne do czego mam zastrzezenia to wlasnie to, ze nie wjezdzam z poczuciem pewnosci w wyboistą drogę. No ale to w koncu nie terenówka; precyzyjne zawieszenie daje za to ogromny komfort na równej nawierzchni.
brak zastrzeżeń.
bez zarzutu.
boczne nawiewy na okolice lusterkowe - mam wrazenie ze brakuje zakresu aby skierowac powietrze na ten areał. potrafi przyparowac troszke. nie jest to jednak nic co rażąco przeszkadza. Teraz w zimę musiałem zasłonić chłodnicę, za szybko podczas jazdy się zchładzała.
Przód - super. Tył - jak to na ten samochód. wystarczajaco. o wiele więcej miejsca na tyle niż np. w Audi A4, które gabarytowo jest przeciez większe.. :)
jak wyżej - do 120 km/h super, po prostu płynie. potem zaczyna się troche hałas. dla mnie ok, nie potrzebuję szybciej. Lubie spokój :)
własnie zakonczylem testowanie zużycia. Tryb mieszany z małą przewagą trasy (60%) - 5.9l/100km. immym razem - 6.1. Genial.
jakas lampka pod symbolami nawiewu poszla ostatnio. musze wymienic..
poza tym że na dzien dobry wymienilem silnik po sprowadzeniu z Niemiec :D to nic sie nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 90KM 66kW [l/100km]

6,1