Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

mariusz-glowas@gazeta.pl, 16 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Honda Civic V Hatchback 1.5 i 16V 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : swietna sprawa ekonomiczny i mimo swojego wieku i przebiegu chodzi bez zarzutu
Karoseria : tylne nadkola standard w tym modelu
silnik sprawuje sie swietnie przy takim przebiegu nic nie robione lubi wysokie obroty ale wtedy ten samochod zgarnie sie nieprzecietnie przy obrotach rzedu do 3000 tys mozna sprawnie i w miare dynamicznie sie poruszac
skrzynia chodzi precyzyjnie i bez zarzutow czasami wsteczny lubi byc oporny ale to zaden problem mala korekta i juz wszystko jest na swoim miejscu
samochod swietni trzyma sie drogi jest sztywny nie buja po wyjsciu z zakretu przy wyzszych predkosciach prowadzi sie pewnie i daje poczucie bezpieczenstwa. uklad hamulcowy rowniez jest dobry,dobrze wspomagany a podczas hamowania czujemy ze samochod nam sie zatrzymuje a nie jedzie do przodu i kopnca nie widac
jak dla mnie jest ok dobra widocznosc we wszystkie strony przez szyby , lusterka mam seryjne ale jak najbardziej spelniaja swoje zadanie
wystarczajaca ilosc miejsca z przodu z tylu juz jest gorzej ale w cztery osoby mozna w miare sprawnie sie poruszac bez wiekszego narzekania,poza tym wszysto pod reka nie trzeba sie szukac
nawiew dziala sprawnie szyby odparowuja dosc szybko z ogrzewaniem jest juz tez ok kiedy wymienilem termostat ,nagrzewa sie w miare szybko zima , latem tez wszystko dziala bez zarzutow napewno sie nic nie przegrzewa jak tu inni pisza jezeli uklad chlodzenia jest sprawny to niema prawa nagrzewac sie bardziej niz powinien
jak pisalem wyzej z przodu ok z tylu troche gorzej , bagaznik tez nie najgorszy ale nie jest to kombi tylko autko sportowe takze dobrze ze jest ten bagaznik kazdemu powinno wystarczyc miejsca w kazdym miejscu tego samochodu uzytkowanego w normalny sposob
nie jest to mocna strona tego samochodu ale idzie wytrzymac przy predkosciach rzedu do 140 najgorzej jest powyzej 200 ale to normalne ze slychac wyk silnika skoro obroty siegaja 7000 tys honda tak ma ze jest glosniej niz w jakims rodzinnym aucie ktore jest dobrze wyciszone ale za to nie ma takiej malej masy jak i frajdy z jazdy przy takim silniku wplyw ma tez to ze autko nie jest miekkie i czujemy i slyszymy te wszystkie nierownosci na drogach po ktorych sie poruszamy
honda jest bardzo ekonomiczna w cyklu mieszanym spalila mi 4,9 l/100km z predkosciami do 120km/h w miescie ok. 8l w zime i na oponach letnich , naprawy- nie wiem jak wygladaja powazne usterki ale do tej pory robilem tylko zawieszenie z przodu i wymienialem elektromagnes od rozrusznika nie jest to droga sprawa
honda jak to honda nigdy mnie nie zawiodla

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

5,8