Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

jacrac1, 18 lat temu
Silnik 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Honda Civic V Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
fajne szybkie auto ,odpowiednio dopasowane zawieszenie i hamulce.dużo miejsca w srodku.tym autem naprawdę chce się jeżdzić.ekonomiczne.jest to moje 10 auto więc mam z czym porównywać.
super.bardzo elastyczny.5 bieg praktycznie od 50 km/h (po prostej)do190km/h (seryjnie)od 4200 obr/min pokazuje że jest niedopokonania w swojej klasie aut.
precyzyjna jak dżojstyk .krótki skok.dobrze dobrane przełozenia.niekiedy wsteczny zgrzytnie.(podobno wszystkie tak maja)
super jak po szynach .hamulce przód wentylowane (seryjnie).
do przodu jest super .do tyłu troche gorzej .
wszystko pod ręką .prosto i niezawodnie.
szybko sie nagrzewa .masa nawiewów ,ale przy 4 osobach w srodku szyby parują.(ale w zimę to standard ,chyba że jest klima)
super .nawet przy wzroscie 180 z przodu ,pasażerowie z tyłu maja sporo miejsca .
to chyba wada wszystkich hond .w porównaniu z konkurencja jest trochę za głosno ,ale nie jest to dżwięk uciazliwy,silnik fajnie mruczy.do 120 km/h cicho.
zima 8.5 litra na 100km(głównie miasto)to chyba nieżle (silnik D15B3 gażnik)ceny części takie jak do innych aut .
kiedys strasznie drogie .teraz można kupić za naprawde niewielkie pieniadze.według mnie warto.niestety jest masa aut po stłuczkach i pseudotuningu ,trzeba poprostu szukać dobrego egzemplarza .
nie wiem co to awaria ,poprzednia włascicielka też.
jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Vtec-E 90KM 66kW [l/100km]