Ocena kierowcy - Honda Civic V Sedan

mozes, 17 lat temu
Silnik 1.5 VEi 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Honda Civic V Sedan 1.5 VEi 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Nie będę zaznaczał oceny 5 / doskonale/ bo tak nie jest ale jest dobrze +. Honda ma to coś w sobie i mam nadzieję, że jak w przyszłości będą fundusze na zmianę samochodu to będzie to właśnie Honda nie koniecznie civic ale np. Accord. Myślę, że sama nazwa Honda mówi za siebie i nie trzeba tego jakoś specjalnie rozwijać.
Na silniczek nie można narzekać jest całkiem niezły wiem, że Honda ma silniki 1,6 o wiele mocniejsze ale na początek w zupełności wystarczy zresztą w/g danych producenta 10,2 do setki to całkiem niezły wynik
Skrzynia biegów pomimo przebiegu prawie 200kkm chodzi rewelacyjnie. Jedynym mankamentem jakby wadą fabryczną jest czasami trudny a nawet wchodzący ze zgrzytem wsteczny bieg. Pozatym chodzi bardzo dobrze.
Całkiem przyzwoicie zachowuje się w zakrętach - warunek tuleje tylnych wahaczy tzw. "cukierki" muszą być w całości poprosztu sprawne. Jeżeli są zerwane dosyć częsta przypadłość dla tego modelu na nierównościach tył auta zachowuje się niespokojnie.
W zasadze widoczność jest całkiem dobra jezeli chodzi o przód i boki z tyłem troszkę gorzej. Ja akura posiadam wersję sedan i podczas manewru cofania widocznośc nie jest za dobra ale da się przeżyć.
Bardzo dobrze rozplanowane wszystkie potrzebne przełączniki. Fotele są deosyć twarde ale zapewniają dobre trzymanie boczne.
Z tą wentylacją to bywa róźnie chociaż ogrzewanie ma bardzo dobre. Na pewno można powiedzieć, że system wentylacji można ocenić jako dobry natomiast ogrzewanie jest bardzo dobre. Auto nagrzewa się dosyć szybko bo po przejechaniu średnio około 3 do 4 kilometrów wskazówka temp. jest już w położeniu optymalnym czyli jakiś 1 mm poniżej środka skali wskaźnika.
Jak na auto tej klasy a nie jest ono ogromne to miejsca jest pod dostatkiem. Jedynym minusem właśnie w wersji sedan jesto otwór bagażnika no niestety jest dosyć wąski co uniemożliwia włożenie przedmiotów o większych troszkę gabarytach.
Japończycy co do tej kwestii to się nie przyłożyli chociaż może taki był zamysł. Prawdę mówiąc jest głośno w porównaniu do innych aut podobnej klasy np. Fiat Brava to Civic jest głośny.
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to naprawdę bywa róźnie zależy to przede wszystkim od kierowcy. W jeździe mieszanej z przewagą miasta i krótkich odcinków spalanie oscyluje w granicach 7.5 do 8.5 l na 100km. Natomiast jazda pozamiejska przy normalnej jeździe waha się na poziomie około 6L na 100km. Co do kosztów przeglądów to faktycznie niektóre elementy /części/ są troszkę droższe niż do aut np. Niemiecki typu Opel ale usterkowośc tych aut jes napewno o wiele mniejsza niż wspomniany Opel zatem nie odczuwa się tego specjalnie w portfelu.
Bez komentarza. Poprostu "5".
Mój model, który opisuję już kilkanaście w zasadzie latek ma więc nie będę wody lał, że się nie psuje. W ciągu około 2 lat jak posiadam ten samochód zrobiłem przy nim następujące rzeczy:wymiana łożyska w aparacie zapłonowym 100 pln, wymianaq uszczelniacza wału korbowego 120pln, wymiana uszczelki miski oleju 50pln, wymiana sprzęgła /tarcza + łożysko/ 400 pln, wymiana końcówek drążków kierowniczych 150 pln, wymiana osłony przekładni kierowniczej 50 pln + wszystkie wymiany oleju filtrów i świec w/g instrukcji obsługi serwisowej. Wszystkie ceny które podałem są cenami w których zawarta jest cena części + robocizna.
Z poważniejszych usterek to przy przebiegu około 200kkm swój żywot zakończyła tarcza sprzęgła. Nic poważniejszego nie miało miejsca i mam nadzieję że nie będzie poważniejszych usterek. Oczywiście 2 razy do roku oprócz obowiązkowego przeglądy technicznego wizyta na stacji diagnostycznej - kontrola zawieszenia /amortyzatory itd/ hamulców itp.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VEi 90KM 66kW [l/100km]

Honda Civic V Sedan