Ocena kierowcy - Honda Civic V Sedan

Tomek, 15 lat temu
Silnik 1.6 16V Vtec 125KM 92kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Sedan 1.6 16V Vtec 125KM 92kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocny i jego spalanie jest na akceptowalnym poziomie.
Karoseria : korodują tylne błotniki w tym modelu
Silnik : pobiera olej przy wyższych przebiegach, zwykle przyczyną są zużyte pierścienie olejowe. Ich wymiana załatwia sprawę zazwyczaj.
Świetne auto dające przyjemność z jazdy. Bardzo ładna linia nadwozia mimo upływu lat. Chciałbym takie nowe.
Daje przyjemność z jazdy, przy przebiegu 220000 wymagał małego remontu w związku z zużytymi pierścieniami olejowymi. Po wymianie pierścieni, uszczelki pod głowicą i uszczelniaczy zaworowych, przestał spalać olej. Mała elastyczność, żeby pojeździć dynamicznie trzeba trzymać obroty powyżej 4000.
krótkie skoki dźwigni zmiany biegów. Bardzo dobrze zmienia mi się w tym aucie biegi, pewnie wybiera się przełożenia. W zimę zanim się rozgrzeje podczas paru pierwszych kilometrów biegi ciężko wchodzą mimo oryginalnego oleju w skrzyni begów. Czasami nie wchodzi za 1 razem wsteczny.
Bardzo dobrze trzyma się drogi, trzeba dbać o stan tulejek na wahaczach bo jest ich trochę. Nie oszczędzać, tylko brać z aso, ponieważ są świetnej jakości i nie wiele droższe od badziewnych zamienników.
Jedynie do tyłu słaba- sedan
Wszystko pod ręką i wygodnie się steruje. Przeszkadzać co niektórym może to ,że siedzi się nisko i siadanie lub wstawanie może być trochę trudniejsze niż w innych autach. Ale mi to w ogóle nie przeszkadza.
Nie narzekam, jedynie podczas deszczu paruje w środku .
Mam 183cm wzrostu , i jak dla mnie z przodu jest w sam raz.
słychać wysokie obroty, ale mi to w ogóle nie przeszkadza.
Minimalne jakie udało mi się osiągnąć w trasie to 6l. Przy jeździe 90-100. Maksymalne około 9.5l. w zimie. Jeżdżąc dynamicznie pali mi około 7-8 l.
Nie zawiodła mnie jeszcze, przejechałem ponad 50000 przez ponad 3 lata.
Po kupnie zrobiłem mały remont silnika, wymieniłem rozrząd,pompę wody, tarcze i klocki na wszystkich kołach,amortyzatory wszystkie,tylni tłumik,paski, remont tylnych błotników(wspawane nowe reparaturki) , konserwacja podwozia. Tak więc trochę to kosztowało ale później spokój.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V Vtec 125KM 92kW [l/100km]

7,7