Ocena kierowcy - Honda Civic VI Coupe

Silnik 1.6 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1996
Honda Civic VI Coupe 1.6 i 105KM 77kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność.
Karoseria : lekka rdza na nadkolach. polecam aby zdiąc uczszelke na nadkolu jest ona na wcisk i posmarowac biteksem lub czymś podobnym.
Silnik : pobieranie oleju
Autko fajne duże dla młodego chłopaka idealne ekonomiczne dynamiczne i z dziewczyną na wakacjie tez się spokojnie pomieśći a na co dzień na sprzęcik grający miejsca w bagażniku napewno wystarczy.
Ślinik pracuje ładnie na niskich obrotach jak zegarek. Wada jedynie ze pobiera olej i trzeba pilnować poziomu. Auto ma przejechane 220000km. Ja zrobiłem nim 50 tys. przyjechało z niemiec miało 167 tys a czy był cofany licznik tego nie wiem. przez trzy lata oprócz wymiany rozrządu, świec i i pilnowania oleju nic nie musiałem robić.tak 100% bezawaryjnosc. -20 stopni odpala od razu.
Nie zawsze wchodzi wsteczny ale to juz moja trzecia honda i w każdej jest tak samo.Inne biegi rewelacyjnie.
Po trzech latach na polskich drogach nic nie miałem do wymiany a amortyzatory miedzy 60 a 70%.Niewielka wada nie mająca wpływu większego to mały promień skrętu a auto nie jest wcale małe.
Dobra.
Ładny wygląd auto mało spotykane budzi zainteresowanie.
Szybko się nagrzewa.
Dużo miejsca dla kierowcy. Pasażerowie z tylu tez nie mogą narzekać jak na cupe sporo miejsca można jechać spokojnie za miasto i nikt nie będzie zmęczony podróżą. Bagażnik - rewelacja duży jak na cupe bardzo duży i pojemny każdy może wziąsć walizkę za miasto. Poza tym auto dosyć długie.
Autko nie jest zbyt dobrze wyciszone. Ważne na jakich kolach sie jeździ jak 15\" na 50 kiepskiej firmy i używane to lipa jak dobre to ok. w sumie auto ala sportowe nie limuzyna.
w trasie trzy osoby miedzy 90 a 100km/h spaliła 5,5 l. w cyklu mieszanym 6,5l miasto 7,5l. Nie udało mi się spalić więcej niż 7,5 litra auto na te wymiary uważam za bardzo ekonomiczne.
Za tą cene warto kupić. Należy jednak pamiętać że produkowany jest w Stanach i części nie są najłatwiej dostępne a cenowo nie odbiegają od innych modeli Hondy. Największy kłopot jest z częściami karoserii. Ja szukałem zderzaka zamienniki mają listwy na bokach ( model zwykłego civica) jak komuś to nie przeszkadza to ok. za stówkę można kupić ale jak chce mnieć oryginalny to robi się kłopot.
kłopot z domykaniem szyby. wystarczyła regulacja. Czasem wariowała kontrolka od poziomu paliwa i pokazywała maksimum.
Brak.Przez trzy lata nie zdarzyło mi się abym gdzieś nie mógł dojechać albo nie odpalił auta nawet w duże mrozy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 105KM 77kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Honda Civic VI Coupe 1.6 i 105KM 77kW